Petr Ferenc Trojgramofonní večer5. 9. 2012

Komunikační prostor Školská 28 zahajuje 6. září sezónu koncertem tří turntablistů:

Strotter Inst. je umělecké jméno švýcarského hráče na gramofony, vizuálního umělce a architekta Christopha Hesse. Hess přistupuje ke gramofonu nikoliv jako k přehrávači desek, ale jako k plnohodnotnému hudebnímu nástroji. Staré švýcarské gramofony značky Lenco preparuje gumovými lanky a dalšími předměty denní potřeby a vytváří z nich jakési novodobé obdoby flašinetu, generující podmanivě minimalistická, převážně basová ostináta.

Phaerentz je turntablista a hráč na jiné přehrávače a elektronická zařízení. Je známý především jako člen skupin Birds Build Nests Underground, Radio Royal a dua s Martinem Janíčkem. Ve své tvorbě uplatňuje prvky aleatoriky, improvizace, zvukové koláže, práce s audioreadymades a recyklace.

Georgij Bagdasarov započal svou hudební dráhu jako kytarista v psychedelickém punkovém bandu a skrze svět konceptuálního techna dospěl do světa volné improvizace, kterou rozvíjí v instrumentáři předmětů nalezených na bleších trzích celého světa. Hraje na saxofon, kytaru preparovanou nalezenými předměty a v neposlední řadě na gramofon. Nahrával a vystupoval s řadou různých umělců v oblasti jazzu, noisu, electronica a dalších hudebních žánrů, byli mezi nimi Richard Deutsch, Jerome Noetinger, Yoshio Mashida, Les Halmes, Dill, Yutaka Makino, DJ Sniff, Nikolay Rubanov, Fitz Ellarald ad. 

Líbil se Vám tento článek? Podpořte nás!

Fotogalerie