Redakce Zvukové přílohy čísel21. 11. 2012

Latvian Voice

Ajznbon ‎– Pražské vlaky

GOD Records sampler

Wakushoppu Sampler 2

Composer portraits - Petr Kotík

HIS Voice sampler 6 - Hody, hody, chorovody 

Hermit Plasy 1992-1999

Radiocustica selected 2012

Contempuls sampler 2

PAN Records

Slovinská experimentální hudba

Ivan Acher

Radiocustica Selected 2011

Karawitan Aneh: Nekonvenční hudba z Jávy

Wakushoppu 0 + 1

Eintopf I – Kompilace vydavatelství Polí5

Contempuls

SHORT CIRCUIT: Zblízka

SHORT CIRCUIT: Mozaika

Estonian Voice

Radiocustica Selected 2009

HIS Voice sampler 5 - Znění z mezí

Hudba Ostravských dnů

Splitrec

Nuberg 2007

HIS Voice sampler 4 - Ticho buď

Hudební fórum Hradec Králové

Lithuanian Voice - litevská soudobá hudba

Touch - sampler

HIS Voice sampler 3 - Mladá krev

Staubgold - sampler 

HIS Voice sampler 2

HIS Voice sampler 1 (vyprodáno)

 

Latvian Voice (HIS Voice 5-6/2014)

Santa Ratniece: Horo Horo Hata Hata

Jānis Petraškevičs: Darkroom (Ein Fantasiestueck)

Gundega Šmite: Dzelksnis

Andris Dzenītis: Laika Stencila

Kristaps Pētersons: Beauties

Mārtiņš Viļums: Tvyjoraan

Ēriks Ešenvalds: Vakars

 

Ajznbon ‎– Pražské vlaky (HIS Voice 4/2014)

Zvuky pražských nádraží, které zaznamenali: Jaroslav Kořán, Michal Kindernay, Miloš Vojtěchovský, Peter Cusack, Slávek Kwi

 

GOD Records sampler (HIS Voice 3/2014)

Peter Ablinger - Landschaftsoper Ulrichsberg, Regen aus dem 7.Akt, "Das Fest"

No Business For Dogs - Dirt And Not Copper

Boris Hegenbart & Oren Ambarchi - o feld a

duo adé – Geidorfstubn

Gareth Davis & Machinefabriek - Alvin Lucier: Memory Space (Ostrava)

francisco lópez - untitled#295 (edit)

LSD - Hamburg I

Kallabris & Lepenik - Road Song

Bernhard Lang - TablesAreTurned, Finale

Rdeča Raketa - Wir Werden, Part IV

Opcion - Krst Dub

Kajkyt – IV

 

Wakushoppu Sampler 2 (HIS Voice 2/2014)

Lechones Sangrientos: Untitled

Martin Alaçam: Untitled

Michaal Mays: Marrying With Birdbrain

Naru Tigama: Untitled

David Vrbík + Aleš Killian: 50 Hz

Stanislav Abrahám: Untitled

 

Composer portraits - Petr Kotík (HIS Voice 1/2014)

Variations for 3 Orchestras

Explorations in the Geometry of Thinking

String Quartet No. 1 "Erinnerungen an Jan"

 

HIS Voice sampler 6 - Hody, hody, chorovody (HIS Voice 6/2013)

Milan Guštar: Flex Nr. 17 – Heptagonum

Jolana Havelková + Lucie Vítková: Svornostenka

Michal Cáb: AV Rekviem

Der Marebrechst: Můj zubař má modré oči

The Pololáníks: Vlášení

Opening Performance Orchestra: Binary Code

Artificial Memory Trace: A_Mamory Frog

Core of the Coalman: Migration on the Warm Wing (Summary)

IQ+1: Alien Probe

Noční pták: His Voice

Gurun Gurun: Komorebi

Střed Světa: Opakovaně

NTS: Permanente Revolution

 

Hermit Plasy 1992-1999 (HIS Voice 4-5/2013)

Nico Parlevliet: Rock Concert

Tim Hodkinson: Improvizace pro klarinet

Hugh Davies: Spring Song

George Cremaschi: Past Moments Old Dreams (Sólo pro kontrabas a pásku)

Rova Saxophone Quartet: Grace

Jaroslav Šťastný: Improvizace pro preparované piano

Paul Panhuysen: Improvizace pro napjaté pianové struny, hlas a tamburínu

Ad Van Buren: Change Machine, kinetická instalace

Ross Bolleter a Michael Delia: Duo pro concertino a kalimby

Orloj Snivců, Alan Paivio, Marek Šebelka, Jaroslav Kořán, Michael Delia: Improvizace

Jim Fulkerson a Phil Niblock: Duo pro trombon a elektroniku

Amanda Stewart a Jo Truman: Improvizace pro dva hlasy

Christophe Charles: Undirected / Kloster

Anna Homler a Ad Van Buren: Blue (Hlas a dynamický panoramafón)

Martin Janíček: Litophon

Rajesh Mehta: Sólo pro basovou trubku

Tibor Szemző a Martien Groeneveld: Improvizace pro basovou flétnu, mořský stroj a xylofon

Hans Van Koolwijk: Bambuso Sonoro Trek!!

 

Radiocustica selected 2012 (HIS Voice 3/2013)

Jorge Boehringer: Větrná Ikona / Říční Totem (Wind Icon / River Totem)

Hana Železná: Šum (Noise)

Jan Burian  Než Zmizeli... (Before They Disappeared)

 

Contempuls sampler 2 (HIS Voice 2/2013)

Fausto Romitelli: Domeniche alla periferia dell' impero

Luboš Mrkvička: Trio for clarinet, cello and piano, part C

Stefan Streich: Sog

Peter Graham: A Nap - funeral music for Mauricio Kagel

 

PAN Records (HIS Voice 1/2013)

Ghédalia Tazartès – Repas Froid

Mika Vainio/Kevin Drumm/Axel Dörner/Lucio Capece – Venexia

Lee Gamble – Tvash Kwawar

NHK'Koyxen – 101

Helm – Silencer

Andre Vida & Anthony Braxton – Child Real Eyes

Jar Moff – Commercial Mouth

Keith Fullerton Whitman – Disingenuousness

Sensate Focus – Déviation Heat-treated

Rene Hell – Diffused Smile_Model

Eli Keszler – Cold Pin (Installation Recording)

Mohammad – Sakrifis

 

Slovinská experimentální hudba (HIS Voice 6/2012)

Tomaž Grom, Tao G. Vrhovec Sambolec, Michel Doneda, Jonas Kocher (remixed by Giuseppe Ielasi): Konstrukt

Marko Karlovčec: Dissolve Your Clench In A Compost Heap, Even

Bojana Šaljić Podešva: Meditacija o bližini

Čučnik, Pepelnik, Grom: Din din

JakaundKiki: Dunji

Tomaž Grom: Untitled

iT: Question Of Good And Bad

Marko Batista: Chem:Sys:Apparatus

Vanilla Riot: Chop

Miha Ciglar: Early Composition 2006

Tao G. Vrhovec Sambolec: Caressing The Studio (Bed, Table, Window, Chair)

N'toko & Seijiro Murayama: Ljubljana – Tokyo

Samo Kutin & Marko Jenič: Untitled

 

Ivan Acher (HIS Voice 5/2012)

Magorigami

Iz iz am am dž i ting

Sur La Térre il y a

Papírový lidi

Písně o mrtvých ženách

Kastratosphere

Karkulka, Wolf und Der Jägerdesign

Sternenhoch Belcantot

Orbis Pictus

Chyby mozku: Lullaby

 

Radiocustica Selected 2011 (HIS Voice 4/2012)

Mario Verandi: Noise Networks

Andrea Dancer/Martin Kindernay: Walking Sound

Pavel Novotný: Tramvestie – Zachycení tramvajové jízdy Liberec/Jablonec n. N.

Jan Trojan: Ultreia – El diario del peregrino / Deník poutníka

 

Karawitan Aneh: Nekonvenční hudba z Jávy (HIS Voice 3/2012)

Rully Shabara & Wukir Suryadi: Hujan

Eki Satria/Gardika Gigih Pradipta: Improvisasi 5

Rahayu Supanggah: Ja Selingkuh

Michael Asmara: Gending Bonang

Wukir Suryadi & Rod Cooper: Human Error

Gatot Danar Sulistiyanto: Peta Buta 

Tony Maryana: Masa Ke-Tiga

Wukir Suryadi & Rod Cooper: Panas Malam

 

Wakushoppu 0 + 1 (HIS Voice 2/2012)

Martin Klapper + Federsel

Radio Royal + Georgij Bagdasarov

K!amm & Pelikán + Tembryo

Petr Vrba & Miroslav Posejpal + Jana Kneschke & Michal Zbořil

Mataiotechnia + Beseppy & Darrell Jónsson & Matěj Kratochvíl

George Cremaschi & Petr Vrba + Ava Mendoza

Federsel + Georgij Bagdasarov

X61 + Fernando Perales

 

Eintopf I – Kompilace vydavatelství Polí5 (HIS Voice 1/2012)

Birds Build Nests Underground: Babí léto live (00:00 – 3:15)

Degtukas: Viděli jsme

RUiNU: Babí léto live (17:30 – 20:30)

01: Rozloučení v Alfě

Květoslav Dolejší: Sputnik

B4: Kosto laulu

Jaroslav Kořán: K Pepíkovi na zahradu

DoMa: Ensemble Dr. Ground

Postižená oblast: Viselci

Cermaque: Krajiny bez rytíře

Noartist: Grundlex

p.P.: track1

p.P.: track2

Jaroslav Kořán: Mluvící strom

Silly Filip: Další skupina opic

Kora et le Mechanix: Pulsar 0205

Skrytý půvab byrokracie: Hladomor v SSSR

Jaroslav Kořán: Kočky

Jindra Holubec: Valerij Dubjanin

Zátory: Tráva

Asstma: Litanie

 

Contempuls (HIS Voice 5/2011)

Chaya Czernowin: Sahaf
Rolf Gehlhaar: Solipse
Miroslav Srnka: Magnitudo 9.0
Peter Graham: Smyčcový kvartet č. 1

Luboš Mrkvička: Saxofonový kvartet

Michal Nejtek: …your heart stops… you continue writing

Michel van der Aa: Just Before

 

SHORT CIRCUIT: Zblízka (Výber slovenskej elektronickej a experimentálnej hudby 2011) (HIS Voice 4/2011)

CD1

900piesek: Un Gm

900piesek: Ygdrasil

Iskra: No Return (Burning Snow, Melting Soil)

Iskra: Rise, Rise, Sun, Like a Helicopter Clown

Iskra: Fuck the Fees

Iskra: And My Waves Are Dancing

EGA: Tri

EGA: Inside

EGA: Cloud Computing

EGA: Vitreous Cage

Vrtačky po desáté hodině: Koigokoro

Vrtačky po desáté hodině: Reklama na ticho

Noise Mortanna: In the end, I won’t be there for you

 

CD2

Martin Burlas / Eugen Suchoň: Sväto Plug Hommage a Svätopluk

Martin Burlas / Tibor Andrašovan: Hommage a Biela nemoc

Martin Burlas / Jozef Malovec: Skutočný príbeh Jozefa Malovca

Martin Burlas / Eugen Suchoň: Epitaf (Svätopluk Reminder)

Neoblivion: Futuritualistic Data-sigil

Neoblivion: Reprogram the Bafomatrix

Urbanfailure: 1

Urbanfailure: 2

Peter Groll: Silent Snow

Peter Groll: NOA

Peter Groll: Quadrans voda

stroon: It’s not about that

stroon: Heap the Short

Chainsaw Yoga: Mid-life Crisis of Aiden Zaal

Chainsaw Yoga: Behind an Empty Place

Samčo, brat dážďoviek: Fyziológia lásky (venované S. Leacockovi)

Samčo, brat dážďoviek: St. Claus is  Coming to Town

 

SHORT CIRCUIT: Mozaika (Elektronická hudba na Slovensku 2006 – 2009) (HIS Voice 6/2010)

Lukáš Borzík: What If a Day

Urbnafailure: Short Shines

Petra Oliveira-Bachratá: Nunataq

Slávo Krekovič: Eventually

Rbnx: Live at Oblo 20060422

Jamka: Ponorky

Karel Boh: Tisícročná bzdocha

Urbsounds: Musicbus

1/x: Sleeping with Cuts and Cats

JackJack: Chalupáři

Voice Over Noise: And You Are Asking About Me

Ladislav Mirvald: Bijou

Pjoni: Plastic Silence

0n0: End

Sigi Tobias: Live at A4 20080528

Casi Cada Minuto: Hlavne, že žerete hríby, chlapci

 

Estonian Voice – Estonská soudobá hudba (HIS Voice 5/2010)

Toivo Tulev: I said, Who are You? – He said, You

Ülo Krigul: JenZeits

Helena Tulve: Silmaja

Tatjana Kozlova: Circles

Erkki-Sven Tüür: The Path and the Traces

Mirjam Tally: turbulence

Galina Grigorijeva: Song on the Occasion of Czarina Yevdokia Taking the Veil

Tonu Korvits: Singing Over the Sea              

 

Radiocustica Selected 2009 (HIS Voice 4/2010)

Tomáš Pálka: Moijecroisque

George Bagdasarov: Mravenci na nebi

Zlomený klíč k určování osudů: Život a doba Hildegardy S.

Stanislav Abrhám: Řeknu vám, co vidím

 

HIS Voice sampler 5 - Znění z mezí (HIS Voice 6/2009)

Ivan Palacký: Překrývka

Jiří Kadeřábek: Hamoody Jauda

Zabloudil: Babí léto

Luboš Mrkvička: Studie I-III

Tomáš Vtípil: Hairy Bongo - musím být vulgární

Vlastislav Matoušek: Tetrachordon

Tomáš Šenkyřík: Hello Laurie

Michal Rataj: Že ne zas až

KRRAAKKK: Elsa

RUiNU: Bitter Sweet Hematoma

Petr Drkula: Na břehu jezera

 

Hudba Ostravských dnů (HIS Voice 2/2009)

CD 1

1. Morton Feldman - The Swallows of Salangan

2. Muhal Richard Abrams - Untiteled

3. Paulina Zalubska - Impression

4. Luigi Nono - Post - prae - ludium n.1 "per Donau"

5. Luciano Berio - Sequenza VIII

CD 2

1. György Ligeti - Koncert pro housle a orchestr

2. Petr Kotík - Asymetric Landing

3. František Chaloupka - An Ancient Calligraphy

 

Splitrec (HIS Voice 5/2008)

1. First Play

2. Germ 2

3. Tb Cc Rr  Cm As

4. Tb Rr As  Cc Jd

5. distinction 1 (část)

6. Scene 4 Act 1

7. Cornish Tape Strategem

8. Hidden Valey

9. Residue

10. Mudbunyip

11. Fence scan

12. Kept 1  13. only

14. the Velocity of Viscosity

15. Acaccia's Memory?

 

Nuberg 2007 (HIS Voice 1/2008)

Jana Vöröšová: Guliver's Travels

Michaela Plachká: Darovals nám pokoj

Slavomír Hořínka: Pour mon berger

Petr Wajsar: Drum'n Berg

Jan Dušek: Mechanický balet

Martin Hybler: Outsider bohém

Roman Pallas: Bennet

 

HIS Voice sampler 4 - Ticho buď (HIS Voice 6/2007)

Milan Grygar: Akustická kresba 6

František Chaloupka: Music for 5

Napalmed: E. H. S.

Time Tušit: Why should this track have a name when it’s a cover of Levi Digos

Tomáš Pálka: K sobě

Para Neuro: (Bozk)o-vice

Jaromír Typlt: Kůra

Birds Build Nests Underground: Silence Be

Michaal Mays: Parasites Paradise sound

Petr Cígler: Probuďte se!

Milan Grygar: Akustická kresba A15

 

Hudební fórum Hradec Králové (HIS Voice 5/2007)

Hans Werner Henze: Il Vitalino raddoppiato

Franz Schubert / Luciano Berio: Rendering

 

Lithuanian Voice - litevská soudobá hudba (HIS Voice 6/2006)

Bronius Kutavičius: Příliš daleko, do půlnoci

Rytis Mažulis: Sybila

Anatolius Šenderovas: Písně Sulamitky

Onuté Narbutaité: Melodie v Zahradě olivetské

Raminta Šeršknyté: Východní elegie

Vytautas V. Jurgutis: Terra Tecta

 

Touch - sampler (HIS Voice 2/2006)

Oren Ambarchi

Biosphere

Fennesz

Bruce Gilbert

Ryoji Ikeda

Philip Jeck

Jóhan Jóhanson

Jakob Kirkegaard

Mother Tongue

BJ Nilsen

Rosy Parlane

Peter Rehberg

Pan Sonic

Rafael Toral

Mark Van Hoen

Chris Watson

 

HIS Voice sampler 3 - Mladá krev (HIS Voice 6/2005)

Michal Nejtek: Nuberg 05

Miroslav Srnka: Smyčcový kvartet č. 3

Ondřej Adámek: Strange Night in Daylight

Miloš Orson Štědroň: Prosper and Gamble

Markéta Dvořáková: Vody (5. a 6. věta)

Petr Bakla: Dechový kvintet

Martin Hybler: Ozvěny stromů a skal

Marko Ivanović: rock’s Goin‘ On?

 

Staubgold - sampler  (HIS Voice 2/2005)

Reuber

Thilges 3 + Asim Al Chalabi

Minit

3/Tau

Kammerfilmmer Kolektief

Die Welttraumforscher

Sun

Klangwart

Paul Wirkus

Dean Roberts

Hassle Hound

Rand and Holland

Sack und Blumm

Hans Joachim Irmler

Ekkehard Ehlers/Joseph Suchy/Franz Hautzinger

 

HIS Voice sampler 2 (HIS Voice 1/2004)

Milan Knížák: Composition No. 2

Michal Rataj: Oratorium electronicum

Lenka Foltýnová: Ano, ale dokáže to parní stroj?

Miroslav Pudlák: Nokturno

Mickey Mouse (tm): Baseball After Midnight

Vlastislav Matoušek: Incantus

Michal Kořán: Cizí sny

VO.I.D: Dizorn

Vladimír Václavek: V některých duších

Durman / Posejpal Duo: Message from No Man’s Land

Karaoke Tundra: Bedroom Adventure

Miroslav Srnka: Třetí incipit - IV. Trn

Pavel Richter: Pro tebe má lásko

Agnes Kutas: Vlk a housátka

 

HIS Voice sampler 1 (HIS Voice 6/2002 – vyprodáno)

Ty syčáci: Po hudbě

Vít Zouhar: Qul va

Vít Zouhar: Mora quell perfida

Kojetínská industriální filharmonie: Ponorná řeka - Allegro ondatissimo. Campanello

Filip topol & Agon Orchestra: Kruhy

Zapomenutý orchestr země snivců: Orloj snivců

Sledě, živé sledě: Jelizaveta v kuchyni

Michal Nejtek: Sestup na hlubinu ticha

Iva Bittová a Čikori: Mravenčí síla

Martin Smolka: Passacaglia

Feng-Jün Song: Jak bych mohl nezpívat

Martin Marek: Cosciette di Roncolle a Luigi Galvani

Ester Kočičková: Poslední balada

Líbil se Vám tento článek? Podpořte nás!