Petr Ferenc Prvotní orgasmus pro znalé posluchače8. 4. 2014

Legendární japonský jednomužný noiseový projekt Contagious Orgasm se spojil s českým Instinct Primal. Výsledkem je album Giant Fish, které bude v sobotu 12. dubna pokřtěno v pražském Cafe v lese:

"Pánové, krom průřezů sólovou tvorbou, představí naživo společnou desku. Od zvukových koláží až po rytmické skladby s jemnou ambietní texturou, od hypnotických nálad do hlukových nátlaků, tím vším si projdete během dvou hodin v komorních prostorách Café V Lese. Pro ještě lepší zážitek z koncertu bude navíc posílena ozvučovací aparatura klubu.

Contagious Orgasm

Za projektem Contagious Orgasm stojí japonský umělec Hiroshi Hashimoto, který svou hudební tvorbu započal v roce 1987. O té doby nahrál nespočet alb různorodého charakteru nejčastěji vydávaných na jeho vlastním labelu SSSM ale též u  Ant-Zen, Old Europa Cafe či Tesco Organisation. Rozsah zaměření jeho plodné tvorby sahá od abstraktních minimálních zvukových koláží, přes dark ambient, rytmickou elektroniku až po hlukovou sekci elektronické hudby – noise.

Instinct Primal

Instinct Primal má již za sebou četná živá vystoupení a domluvené a možná i rozpracované další hudební spolupráce jak se zdejšími tak i zahraničními projekty. Jeho tvorba kolísá od klidnějších dark ambientních ploch přes experimentální koláže vrstvených samplů a field recordings až k rytmičtějším polohám, které jsou stále rozvíjeny a pozměňovány, takže jednotvárností Instinct Primal rozhodně netrpí. Společné dílo Contagious Orgasm a Instinct Primal, kteří se nebojí rozmanitých zvukových experimentů, ani rytmicky a hypnoticky podmanivým pasážím a má tedy předpoklady být ozdobou vaší hudební sbírky. 

Jak velká je obrovitá ryba?
Giant Fish je název nové společné desky, kterou v Praze slavnostně pokřtí krátkým setem oba její protagonisté, tedy Contagious Orgasm a Instinct Primal. Na ploše celkem 9 skladeb, které postupně vznikaly tak říkajíc na dálku, rozvíjí oba umělci svou vizi propojování ambientních, kosmických, melancholických až možná funeral dronových ploch s rytmickou a harmonickou složkou. Nečekané zvukové i kompoziční experimenty si vyžadují posluchačovo plné soustředění a mohou velmi snadno působit na citlivější jedince hypnotickým účinkem. Nebojte se na chvíli vypnout a vyčistit si mysl. Deska vychází na japonském labelu SSSM.
Zvuky jsou vytvořeny pro znalé posluchače, kteří si rádi dopřejí svou denní dávky prvotního orgasmu."

Líbil se Vám tento článek? Podpořte nás!

Fotogalerie