Redakce Pozítří začíná Echofluxx4. 5. 2014

Pozítří na Trafačce začíná Echofluxx. Slovo má hlavní organizátor této pravidelné přehlídky elektronické hudby a nových médií, Dan Senn: 

"Echofluxx 14 je čtvrtým pražským pokračováním festivalu nových médií, výtvarného umění a hudby. Pořádá jej Efemera of Prague a všechny ročníky byly zčásti financovány z kampaní na Kickstarteru. Letošní ročník se opět koná v sále Trafačky, obrovské trafostanice nacházející se pouhých pár kilometrů od centra Prahy. Trafačka je něžným starým obrem mezi betonovými stavbami a pyšní se akustikou baziliky – prostor v současné České republice rozhodně výjimečný. Festival začne v úterý 6. května. Otevíráme v 18:00, poté své dílo představí Phaerentz z Prahy a Lucie Vítková z Brna. Festival pokračuje každý den až do soboty, vždy od 18:00. Vstupné je zdarma.

Minulé ročníky festivalu představily experimentální filmy a hudbu Philla Niblocka, Katherine Liberovské, Ala Margolise a Michaela Schumachera z New York City a Brooklynu, akustické knihy a hudbu Joanny Adamczewské, Krystofa Topolského a Lukasze Szalankiewicze z Polska, video a performance Brigid Burkeové a filmy a mluvené slovo Markuse Bergnera z Austrálie. Zvukovou poezii Toina Horverse, sound art a tanec Maria van Horrika a Petry Dubachové z Nizozemska. Jedinečnou kombinaci improvizované kresby a soudartu britské Frances Sanderové, Rusa Dimy Borzona s celou řadou českých umělců, jako je mikrotononální kytarista Ivan Boreš, sound-artisté Martin Janíček a Ladislav Železný, experimentální tanečnice Antonie Svobodová, malíř a DJ Michal Cimala a další. Martin Blažíček představil staré poškrábané filmy, Michal Cáb filmy blikotající na podlaze,

Letošní ročník festivalu v dramaturgii Dana Senna, spoluzakladatele brooklynské scény Roulette Intermedium, opět přinese experimentální video, sound art, free improvizaci, soudobou kompozici, taneční performance a galerijní prezentace zvukového i vizuálního umění. To vše pro veřejnost zdarma.

Čeká nás nový rozhlasový kus dokumentaristky Hany Železné; festivalová zakázka v podobě audiovizuálního díla australské Brigid Burkeové; nová díla brněnské stepařky-skladatelky-hudebnice Lucie Vítkové; světové premiéry dvou skladeb českých autorek Lenky Kozderkové a Markéty Mazourové, koncert pražského Phaerentze. Dále kytarové improvizace Marka Zantera ze Západní Virginie, nové dílo Johna Kestona a Davida Meanse z Minneapolisu; to vše uzavře vystoupení Echofluxx Ensemble a konečně úchvatný a krásný hlas Agnes Kutas zpívající maďarskou lidovou hudbu.

Důležitou součástí festivalu Echofluxx je dokumentace. Všechna vystoupení jsou nahrávána a natáčena a později zpřístupněna ve formátu DVD. Podobně jako minulé ročníky bude i Echofluxx 14 živě streamován. Přenosy vystoupení budou na youtube doplněny rozhovory a komentářem Michaela Karmana a Davida Meanse.

Festivaly Echofluxx se uskutečňují díky dobrovolnické pomoci pražských i zahraničních umělců a díky laskavé pomoci nejrůznějších pražských institucí. Všichni účinkující jsou placeni, zatímco vstup na festival je zdarma. Více informací naleznete na echofluxx.org."

Líbil se Vám tento článek? Podpořte nás!

Fotogalerie

Slyš zdarma: Death Threat - Blood Rain EP