Petr Ferenc Pozítří: Wakushoppu s Jackie Triste a Ewou Justkou7. 9. 2014

Po prázdninové pauze je tu další série improvizovaných koncertů Wakushoppu. Proběhne v úterý 9. září, tradičně v Cafe v lese (Krymská 12), tradičně od 20:00, tradičně zadarmiko. O hudební program se postarají dva rezidenti komunikačního prostoru Školská 28, Jackie Triste (HU) a Ewa Justka (PL).

Jackie Triste je proměnlivé alter ego Petera Szaboa, výtvarníka a spoluzakladatele rumunské performance-noiseové skupiny Alergische Platze (konec devadesátých let) a budapešťského dua Ovekk_Finn. O roku 2008 Peter Szabo vystupuje sólově coby Jackie Triste a improvizuje na ozvučenou kovovou krabici a kytarové pedály.

Hlavní oblastí zájmu Ewy Justky je zvuková materialita různých živých i neživých objektů (lidských těl, částí rostlin, elektronických obvodů ) a z nich vybudovaných systémů; ve své umělecké práci zkoumá tělesnost těchto objektů prostřednictvím vytváření okamžitých vzájemných interakcí. Vystupuje také jako performerka noise music, vytváří interaktivní zvukové instalace, věnuje se hardware hackingu.

Líbil se Vám tento článek? Podpořte nás!

Fotogalerie