Jiná hudba pro kocoura Vavřince19. 5. 2017

Jistě víte, že spisovatel a publicista Zdeněk K. Slabý, jehož poetické recenze můžete čítat na hisvoice.cz, je - spolu s Dagmar Lhotovou a Věrou Faltovou - i jedním z rodičů legendárních komiksových postaviček kocoura Vavřince a jeho přátel.

416_vavrinec.jpg

A protože Vavřinec slaví padesát, je třeba jej - i Otylku, Spytihněva a Mojmíra - náležitě uctít. Dárkem kocourovi, jeho rodičům i posluchačům bude album Jiná hudba pro kocoura Vavřince. Vyjde u Polí5, objeví se na něm skladby následujících autorů a interpretů (v abecedním pořadí): BBP – podzemní orchestr, Dřevěné pytlí v jutových uhlích, Julo Fujak, Jaroslav Kořán, Michal Kořán, Květy, Limbo, Noch Fanfrnoch, Josef Ostřanský, Ivan Palacký, Pavel Richter, Romanovská / Tichý / Hrubý, Petr Komár Soudek, Tvrdý / Hmyzák / Jindrák, Vrba a Federsel, Miroslav Wanek a Jakub Čermák, Zuby nehty (Marka a Pavla) a přátelé (Kryštof a Fumas).

Mastering si vezme na starost mistr zvuku Ondřej Ježek, grafického zpracování se ujme Michal Kořán. Na podzim se chystá i opulentní křest a nové kompletní vydání Vavřincových příhod. A aby to všechno proběhlo, jak má, byla spuštěna kampaň na Hithitu. Zapojte se, fanoušci jiné hudby dobře vědí, že nikoliv Alkáč, ale Vavřinec je největší kocour.

 

Líbil se Vám tento článek? Podpořte nás!