Petr Ferenc A.A.Kibanov & H (8) & Струп & Mystified & Swamps Up Nostrils & Ego Death: What Will Be Next?13. 1. 2011

Tomu říkám seznam účinkujících. Stránky netlabelu Zeromoon, kde tahle eurokolaborace vyšla, jsou o něco podrobnější: “Verše jsou od Alexandera z Ruska. Próza od Djoleho ze Srbska. Psychedelická zařízení na výrobu zkratů a lo-fi od Maxe z Běloruska. Atmosférická drone tkanina od Thomase z USA. Hrdelní zpěv a idm experimenty od Arnfinna z Norska. Závěrečný uhrančivý rituální zpěv od Manose z Řecka. Koncepce, mix, obal – Alexander Kibanov.”

Posledně zmíněný Alexander Kibanov je opravdu pilný tvůrce noise, strůjce mnoha kolaborací a několika labelů i vydavatel fanzinu Big Brother Is Dead. Můžeme jej znát například z projektů Black Blessed Demon With Angelic Heart, Diabolical Tamagotchi, Earth Incubator, Headless Kamikaze či Red label Noise Factory.

Mám rád podobné sonické propletence. Zatímco svět shora – na mapě, na Googleearth či z letadla - může připomínat jakýsi informel, o kterém si lze učinit celkovou představu, sonokoláže a sonoasambláže podobného druhu, jako je tato, nás jaksi vrhají přímo do mraveniště poté, co nám jejich tvůrci zavázali oči. Kdybychom zůstali viset z původní pozorovatelny, chápali bychom, že všechno hemžení, co nám doléhá do uší, má význam a logiku, takto jsme vystaveni jen fragmentu v plné síle demostrujícímu život hemžící se hromady. Není nic víc než to, co slyšíme, veškeré pokusy o nalézání vnitřních vztahů, logiky a zákonitostí jsou pouhými hypotézami. Narozdíl od bloudění prstem po mapách ale máme fyzický pocit toho, že jsme TAM byli. Hudba pro cestovatele bez map. Stahujte TAM.

Líbil se Vám tento článek? Podpořte nás!

Fotogalerie