Michael Gira: Za vše osobně ručím
Americká skupina Swans hrála v Praze již několikrát a její koncerty vždy nabídly intenzivní podobu velmi hlasitého repetetivního rocku, psychedelie a kytarového noise. Není v současnosti mnoho skupin, které by fungovaly přes třicet let a stále s naprostou vehemencí přinášely až rituální koncertní zážitek s plným nasazením a nepominutelným vlivem na rockovou hudbu. Aktuální podoba Swans se nyní blíží ke svému konci, přesto však má před sebou ještě poslední turné, jehož zastávkou se stane i Divadlo Archa. Prohlásil jste, že vaše album The Glowing Man je poslední nahrávkou této sestavy Swans. Co to přesně znamená? Jedná se o vaše zcela poslední turné, nebo jen závěr této podoby vaší kapely? Pouze se jedná o konec této sestavy. V současnosti se už cítím poměrně nepříjemně v aktuální konstelaci a rád bych našel jiný zvuk Swans, ovšem s jinými lidmi. Myslím, že jsem se současnými spoluhráči udělal hodně skvělé… >
Joëlle Léandre / Benoit Delbecq / Carnage The Executioner: Tout va monter

Další z pozoruhodných seancí mimořádné francouzské kontrabasistky a vokalistky Joëlle Léandre.

Petr Bakla: Piano Concerto, Classical Blend / Weihnachtsoratorium

První samostatné album skladatele Petra Bakly vyšlo letos v červnu u vydavatelství God Records. Obsahuje živé nahrávky Klavírního koncertu a kompozice Cassical Blend / Weihnachtsoratorium, pořízené během dvou ročníků Ostravských dnů nové hudby.

Hermovo ucho: Dopis od Krakatoa

Nejintenzivnější zvuk, jaký kdy lidstvo zaznamenalo.

Tosiro: Lunvy

Noví Tosiro sázejí převážně na lyriku, přičemž křehkost vítězí nad syrovostí. Formát kazety se ukázal jako velmi šťastná volba.

Videa na víkend letní, sběratelská

Sbírejte pop. Po letech bývá neškodný a jako z jiného světa.

Slyš zdarma: Dites le avec des Fleurs - Improvisation Libre Romantique