Hristo Vitchev Quartet: In Search Of Wonders
Jako Rising Star byl prestižním americkým časopisem Downbeat letos označen kytarista Hristo Vitchev. Dozajista za to může výtečné dvojalbum In Search Of Wonders, jež vyšlo na kalifornském labelu First Orbit Sounds Music. Ten se soustřeďuje na talenty v oblasti improvizované hudby. Soubor Hristo Vitchev Quartet s tímto svým třetím počinem způsobil rozruch již nejen na americké scéně, ale také v mezinárodním měřítku, což potvrdil následným měsíčním turné po Asii. Ovšem tento pětatřicetiletý kytarista, narozený v bulharském hlavním městě a od roku 1998 usazený v San Francisku, dává o sobě s pořádným halasem vědět již celé desetiletí. Však je jeho letošní dvojalbum již sedmým titulem v roli lídra. Svébytně impresionistické hudební obrazy mají kořeny v jeho pobytech ve Venezuele (to ještě jako dítě), posléze v Amsterdamu a Paříži. Tady všude nasával celé spektrum podnětů, jež dokáže hudebně zachytit. Jako skladatel a kytarista je skutečně mimořádně nadaný a hudební veřejnost v něm vidí… >
Videa na víkend - Ženy v kůži a s bičíky

Lvovský rodák Leopold von Sacher-Masoch vydal svůj román Venuše v kožichu v roce 1858 a stvořil v něm prototyp ženy krásné a kruté, které se muži dobrovolně kladou k nohám.

Donald, Liberace a primárky

Mají brilantinové účesy a drží se vycpaniny medvěda za nějaký obojek. Možná nejde dokonce o vycpaninu, ale o nějaký gigantický dort.

eEeSeM: ByloNebyloRybaNaruby

Pokud vás uspokojí zvuk troubícího parníku v dětské vaně po výbuchu atomové pumy, pak je vše v pořádku.

Nobelova cena za píseň

Moderní společnost už poesii dávno nepotřebuje; udělení Nobelovy ceny Bobu Dylanovi nám ovšem připomíná, že nepřestala potřebovat píseň.

Filip Johánek: Dokument, který se nepoved

Kolektiv brněnských umělců, působících pod názvem Skupina, vydal v září také svérázné zvukové pásmo Filipa Johánka pořízené v ulicích moravské metropole. Mezi množstvím hlasů a zvuků slyšíme hlubokomyslné vyprávění důchodce rozdávajícího deník Metro, nadmíru asertivní prodejce, vášnivého kazatele nebo dokonce brněnského Boba Dylana.

Radiový koutek: Tetsuo Kogawa

Vysílání je přece logicky nutný předpoklad pro příjímání.