Střed světa: Rozmístění opakováním; Spletitě Protékající Pod Slovy
Svérázný experimentální projekt Střed Světa přivítal březnové předjarní období vydáním rovnou dvou kazet. Od eponymního debutového alba uplynuly již tři roky a patřičná dávka nového materiálu již byla zapotřebí. Nahrávku nazvanou Rozmístění opakováním otevírá celkem překvapivě pravidelný rytmus kopáku a skoro se zdá, že se dočkáme sympaticky zastřeného, ale trochu neobjevného lo-fi techna. Za pár chvil je ale všechno úplně jinak, pravidelnost přestává platit a rovné beaty se v divotvorném víru rozletí na všechny strany.  Všechny tracky mají podobný koncept, což jim paradoxně nijak neubírá na přitažlivosti - náznaky počátečního beatu jsou postupně deformovány k nepoznání, ozvuky taneční hudby jsou rozervány na malé kousíčky a následně sešité v bizarní patchwork. Strategie Středu světa ale míří opačným směrem než v poslední době čím dál častější dekonstrukce dance music, které se ale většinou stejně pohybují v jejích pevně vymezených rastrech. Ty jsou v případě Středu světa divoce… >
Na jedné lodi s Brianem Enem

Uroboros si kouše ocas a Kronos pojídá své děti...

Skladatel Jiří Kadeřábek hvězdou jarních premiér

Dvě premiéry a videorozhovor.

Michael ZT Rose: Phantasmagoria

Cítíme tu vliv Cage, Rileyho, Reicha a Glasse i staré cembalové hudby, také inspiraci výtvarným uměním, převážně abstraktním expresionismem a automatickou kresbou.

Videa na víkend - Svěcení jara

První jarní den máme za sebou, podívejme se proto tento víkend na skladbu, která se ve vážné hudbě vítáním jara proslavila nejvíce.

Nehybnost 9

Poslední díl série o hudbě na hranici pohybu a zastavení.

Thumbscrew: Convallaria

Rozverně a zároveň hloubavě.