Videa na víkend - Ženy v kůži a s bičíky
Lvovský rodák Leopold von Sacher-Masoch vydal svůj román Venuše v kožichu v roce 1858 a stvořil v něm prototyp ženy krásné a kruté, které se muži dobrovolně kladou k nohám. Pojem masochismus se ujal v sexuologii a Masochova Wanda se zároveň převtělila do spousty v kůži vázaných a bičíkem mávajících domin, ve zvulgarizované podobě plnících popkulturu. A jak se tyto fantazie ujaly v hudbě? Vynechme  proslavenou stejnojmennou píseň od velvet Underground a začněme v opeře. György Ligeti ve své opeře Le Grand Macabre postavu šéfa tajné policie GePoPo určil zpěvačce, která inscenátory svádí právě k masochovské stylizaci. Zde v koncertní úpravě jedné ze scén pod názvem Mysteries of the Macabre. Americká básnířka Patricia Lockwood vykreslila v básni The Hypno-Domme Speaks and Speaks and Speaks obraz manipulátorky pohrávající si s muži: „Uvěř, že jsi dítě, dokud ti neřeknu něco jiného. Věř, že jsi muž, dokud ti neřeknu, že jsi špína.“ A… >
Donald, Liberace a primárky

Mají brilantinové účesy a drží se vycpaniny medvěda za nějaký obojek. Možná nejde dokonce o vycpaninu, ale o nějaký gigantický dort.

eEeSeM: ByloNebyloRybaNaruby

Pokud vás uspokojí zvuk troubícího parníku v dětské vaně po výbuchu atomové pumy, pak je vše v pořádku.

Nobelova cena za píseň

Moderní společnost už poesii dávno nepotřebuje; udělení Nobelovy ceny Bobu Dylanovi nám ovšem připomíná, že nepřestala potřebovat píseň.

Filip Johánek: Dokument, který se nepoved

Kolektiv brněnských umělců, působících pod názvem Skupina, vydal v září také svérázné zvukové pásmo Filipa Johánka pořízené v ulicích moravské metropole. Mezi množstvím hlasů a zvuků slyšíme hlubokomyslné vyprávění důchodce rozdávajícího deník Metro, nadmíru asertivní prodejce, vášnivého kazatele nebo dokonce brněnského Boba Dylana.

Radiový koutek: Tetsuo Kogawa

Vysílání je přece logicky nutný předpoklad pro příjímání.

Gebhard Ullmann Basement Research: Hat and Shoes

"Tato perfektně vyrovnaná pětice se skutečně hledala, nikdo z ní nezůstane ani na cípeček času mimo, je jasnozřivě tmelená." Zdeněk K. Slabý recenzuje nové album osobitého jazzového hledače Gebharda Ulmanna. "Tohle že je už padesáté Ullmannovo album?"