Videa na víkend - nová sezóna
Podzim je dobou zahajování sezón. U institucí a souborů zaměřených na soudobou hudbu tak nějak tušíme, co čekat. Co ale strážci konzervativních hodnot, zavedené orchestry a jiná místa tradičně posluchače neplašící novotami? Koukněme se na ně. Symfonický orchestr českého rozhlasu zahájí sice sezónu Beethovenem, ale hned v následujícím, říjnovém koncertu se vydá do 20. století. Na programu budou sice i novější věci, třeba John Adams, ale podle mého jsou nejlepším kouskem Tři místa v Nové Anglii od majitele pojišťovací společnosti a ve volném čase skladatele Charlese Ivese.   V prosinci zahraje SOČR s klavíristou Nicolasem Hodgesem Klavírní koncert Miroslava Srnky. Od toho si můžeme připomenout vedle úspěšné opery Jižní pól také pár let starou instalaci z českého muzea hudby.   Novou skladbu si rozhlasový orchestr objednal u Pavla Zemka Nováka. Co on sám říká o své hudbě, si můžete poslechnout zde: A zní to třeba takto: PKF Prague Philharmonia svůj… >
Umění se stává partiturou (zeitkratzer & Jorinde Voigt)

Letošní 23. ročník festivalu Klangspuren byl věnován astronomickému fenoménu mladých hvězd.

Dinosaur: Together, As One

16.září vyšlo jedno z nejnetrpělivěji očekávaných jazzových debutů na britských ostrovech. Po šesti letech společného hraní vydává kvartet Dinosaur album s názvem Together, As One, a to na stále prestižnějším labelu Edition Records.

Donald Buchla, neviditelnost, infračervené senzory a Wall of Sound

Zemřel slavný konstruktér syntezátorů a jiných elektronických instrumentů.

Jackson Fight: I believe I can Fight

Soudobá Francie se zdá být zemí zaslíbenou pro extrémně rychlý hardcore punk, grind či přesněji powerviolence. Podobný styl razí i radikálním politickým aktivismem nasáklí Jackson Fight.

Videa na víkend - Expozice nové hudby

Pořadatelé letošní Expozice nové hudby letošní program uvozují úvahou o smyslu různých druhů místností. Hraje se v Brně 19.-23. října pod heslem Prostor poslechu.

Nehybnost 4

Dojmy z díla 123454321 od Sola LeWitta. Tato stavba je zároveň ztělesněním geometrického ideálu a plátnem pro environmentální procesy.

Slyš zdarma: Markus Reuter - Fool of Music (Compilation)