Úterý, 5. července 2022
- Inzerce -

Jazzové koláže z ateliéru Jacoba Garchika

Americký trombonista a skladatel Jacob Garchik sice natočil album jazzové, ale proces jeho tvorby připomíná rockové desky z konce šedesátých let. Jacob Garchik vždy ctil jazzovou minulost, ale nebojí se ji oživovat progresivními způsoby tvorby, takže vzniká nová a veskrze současná kvalita.

Doporučujeme

Nejnovější

Jednou nohou v minulosti a druhou v budoucnosti

Saxofonista Walter Smith III a kytarista Matthew Stevens potřetí spolu. Jejich hudební rozhovory (vydané mimo jiné také na 2LP!) rozpouštějí hranice mezi jazzem, minimalismem a elektronickou hudbou.

Tembryo zahraje v Hudební 3

Ve čtvrtek 23. června se stavte v našem koncertním zařízení mezi Kampou a Petřínem. Za projektem Tembryo stojí tři pražští hudebníci, Jan Faix (elektronika), Filip...

Tři pozoruhodnosti na Pyroclastic Records

Společné souznění Sylvie Courvoisier a Mary Halvorson, devět rozličných duetů Sary Schoenbeck a znovuzrozená kapela Tonyho Malabyho.

Paralelní svobodné entity

O soudobé hudbě a její nové koncepci na Pražském jaru, díl 1.

Steve Reich a Gerhard Richter

Audiovizuální setkání pánů, kteří již mají leccos za sebou.

Marek Kopelent: Pročistit partituru

U příležitosti 90. narozenin Marka Kopelenta se uskuteční koncert v Klášteře sv. Anežky České. 17. června v 19:30 tam zazní jubilantovy komorní skladby. Následující rozhovor vznikl ke Kopelentovým 85. narozeninám.

Nová alba Opening Performance Orchestra

Pražské radikálně experimentální těleso Opening Performance Orchestra na svých dvou nových albech představuje tentokrát svou osobitou komunikaci s tvůrčím světem Johna Cage a opět i Milana Knížáka.
- inzerce -

Krátké zprávy z našeho Twitteru