- Inzerce -

Julian Sartorius a Beat Diary v Čechách

Sledovat švýcarského bubeníka Juliana Sartoria je radost – jeho virtuozita není sebestředná a je v ní spousta místa pro humor a neotřelé nápady, jako je hra na kovové trubky, roztaženou hi-hatku a znějící misky ležící na kotli.




V roce 2011 Sartorius rozjel projekt Beat Diary – každý den nahrál jeden rytmus, ať již na bicí nebo na to, co bylo zrovna po ruce. V roce 2012 tyto nahrávky vyšly v podobě 12LP boxu na značce Everest Records.



Následovala série koncertů, kde kromě Sartoria sólově vystoupila řada turntablistů, kteří po svém zpracovávali zvuky dvanáctialba. Tento záznam pochází z bernského klubu Dachstock.



Koncem listopadu se Beat Diary zjeví i v Čechách – 27.11. v Českých Budějovicích na festivalu „hiné judby“ Ostinato, 28.11. na Alternativě v Praze, 29. a 30.11. v Ostravě a Opavě v rámci festivalu Pohyb-Zvuk-Prostor. Kromě Sartoria vystoupí Strotter Inst., dieb13 a další gramofonisté.


Tančit v rytmu slz

Zaho De Sagazan ohromila na vyprodaném koncertě v Praze

Příběh z jediného úderu

Ryosuke Kiyasu a jeho šuplík bez ucha

Hudba v srbských protestech

Protivládní demonstrace očima hudebnice.

Zkouška sirén – Kam se dostal minimalismus

Nové podoby pulzací i nehybných ploch.

Hermovo ucho – V Kolíně nad Rýnem před Fluxem, kolem Fluxu i po Fluxu

Ben Patterson, Mauricio Kagel, Terry Fox a řada dalších avantgardistů – lednová procházka výstavami, za kterými bylo třeba vycestovat.

Cinkat, listovat, zavřít oči

Handa Gote slaví dvacet let zádušní mší za nás. O novém představení, relativně nové knize a audiozáznamech záznamech starších představení a akcí.

Zkouška sirén: In C, šedesát let poté

Loňské šedesátiny díla a letošní devadesátiny autora jako důvod k ohlédnutí

Hudba jako proces v rukou i slovech Philipa Glasse a Petra Kotíka

Společný večer dvou skladatelů, kteří se od sedmdesátých let 20. století pohybují v prostředí newyorské hudební avantgardy.

Hermovo ucho – Hudba v Plošinách

Kde končí refrén a kde začíná hudba? K dvojímu výročí Gillesa Deleuze.

Mýtus o alfalabuti

Kniha, kterou Nick Soulsby věnoval Michaelu Girovi a Swans, je mýtizující orální historií a přečíst si ji můžeme i v českém překladu.