- Inzerce -

Pozítří: Pátý večírek labelu Baba Vanga

Slovenské vydavatelství Baba Vanga, které je dítkem zrozeným z aktivit projektu Eastern Daze mapujícího hudební dění “od Gdaňsku po Skopje a dál”, má na kontě zatím jedeiný titul – kazetu jednočlenného projektu Střed Světa, o níž se za pár dní budete moci dočíst v papírovém HIS Voice. Ještě předtím ale můžete pozítří – v pátek 7.6. – navštívit pátou koncertní akci, kterou Baba Vanga pořádá. Koná se v Galerii SPZ (Pštrossova 8, Praha 1) a vystoupí Orphan Fairytale a Core of the Coalman.

Orphan Fairytale vydává na značkách jako Ultra Eczema nebo Not Not Fun, a už tento fakt napovídá, že Eva se pohybuje ve vodách hravé, experimentální a psychedelické elektroniky. Snové plochy, melancholické zvukové struktury a magická atmosféra, která otevírá dveře do 13. komnaty Evina podvědomí a míří do oblasti naší kolektivní paměti. Nevinnost jako největší psychedelikum. Pracuje se samplingem – sampluje Nintendo software, hračky, hlas i flétnu. Sonická část bude evokována vizuály Orphan Fairytale.

Core of the Coalman je sólový projekt v Praze žijícího zvukového umělce Jorgeho Boehringera, který je součástí kolektivu klangundkrach. Dává důraz na explozivní textury a fyzikálnost zvuku a synestetických vztahů mezi sluchem, myslí a prostředím. Podobně jako Orphan Fairytale, i jeho tvorba je psychedelická, i když poněkud jiným způsobem – spíš než nevinnost je to v tomto případě šamanistický rituál, exorcizmus a vykoupení. Hudba Core of the Coalman by se dala popsat jako kombinace Tonyho Conrada a Melvins, letiště na cizí planetě, Skandinávie a prehistorického podvodného světa. A nebo taky ne. 

Akce je zároveň neoficiálním křtem remixového EP kazety Střed Světa, která vyšla na Baba Vanga v lednu tohoto roku a která obsahuje verze tracků od producentů jako jsou Basic House, S Olbricht (Opal Tapes), a dalších.” A pozor: vstup zdarma!