Elektrické výboje a efekty elektromagnetického spektra záření. Jako vodivé elektrody slouží kusy starého železa, plechovky, židle, barely, kuchyňské nádobí i jízdní kolo…
Tim Shaw a Dirty Electronics jsou od zítřka na česko-slovensko-rakouském turné, jehož rozpis naleznete na přiloženém plakátku. Jejich nová performance / instalace Transmission Lines pracuje s elektrickými výboji a efekty elektromagnetického spektra záření. Pro výboje jsou zde jako vodivé elektrody použity předměty jako kusy starého železa, plechovky, židle, barely, kuchyňské nádobí, nebo jízdní kolo. Předměty upevněné na konstrukci a rozpohybované ručně, nebo motorickými mechanismy vydávají intenzivní elektrické výboje a syrový zvuk. Elektomagnetické vlnění z vysokonapěťových zařízení je zachycováno ručně vyrobenými cívkami, zvukovými obvody a tranzistorovými rádii. Doprovázeno záblesky ze starých fotoaparátů, franklinovými zvonky a elektromagnetickými pumpami. Je to jako procházka po dlouhé cestě vedoucí nebezpečnou krajinou vysokého napětí a světla a zvuku.
Tim Shaw je umělec pracující se zvukem, světlem a komunikačními médii. Prezentuje svou práci prostřednictvím performancí, instalací a zvukových procházek, Tim se zajímá o to, jak lze konstruovat nebo zkoumat poslechové prostředí pomocí nejrůznějších technik a technologií. Pracuje s terénními nahrávkami, elektronikou, videem, modulární syntézou, zvukovými objekty, vlastnoručně vyrobeným hardwarem a DIY softwarem. jeho umělecká díla, nahrávky a texty byly publikovány v The Guardian, Arte Tracks, Neural, BBC Radio 3, We Make Money Not Art, The British Music Collection, The Field Recording Show, Alphr, Its Nice That, SHAPE a The Space.
John Richards / Dirty Electronics se zaměřuje na sdílené zážitky, sociální interakci a kritickou tvorbu. Zabývá se provozováním elektronické hudby ve velkých skupinách a DIY elektronikou a tyto aktivity považuje za ucelenou akci. Jedná se o tekutou, živou praxi spojenou s myšlenkami workshop-instalace a performance-instalace. Jeho práce posouvá hranice mezi hudbou, performativním uměním, elektronikou a grafickým designem, je transdisciplinární a má i sociálně-politický rozměr. Je také autorem řady textů o praktikách DIY, performanci elektronické hudby a objektově orientovaných a materiálních přístupech ve vztahu ke zvukovému umění.
Připraveno ve spolupráci s Asociací MLOK.
Vstup volný, občerstvení zajištěno.
Událost na Facebooku zde.