Sobota, 11. července 2020
- Inzerce -

Partitura a provedení – Darina Žurková: Lost? a Ravi Kittappa: pouze Vše / pouze / Vše pouze

Naléhavost a intimita spojovala dvě premiérové skladby, které zazněly během sólového recitálu houslisty Davida Danela. Odehrál se v rámci kroměřížského festivalu Forfest zaměřeného na současnou hudbu s důrazem na její duchovní aspekty.

Doporučujeme

Nejnovější

Obří křehkost na Leo Records

Osnovatel Leo Records, Leo Feigin, sází ve své vydavatelské činnosti povětšinou na osvědčená jména, ale občas představí i nová uskupení. Mezi ty patří v letošní červnové kolekci španělské trio, které tvoří kontrabasista Baldo Martinez, hráč na flétnu, pikolu a saxofony Juan Saiz a bubenice Lucia Martinez.

Videa na budoucí dny

Videa, která teprve nastanou... online festivaly na vašemTube.

Neptunian Maximalism: Éons

O zásadní letošní příspěvek do žánrových sfér mezi dronovou psychedelií, krautrockem, black metalem a free jazzem se postarala belgická kapela Neptunian Maximalism.

Zkouška sirén – hudba v tisku a kulturní válka

Radost i bída psaní o hudbě v českých médiích.

Amnesia Scanner: Ve světě bez lidí na party v post-clubu

Deconstructed club (nebo také post-club) je subžánr elektronické hudby, který se postupně definoval až v posledním desetiletí, je tedy v rámci hudební publicistiky stále poměrně neprobádanou vodou. Jeho aktuální podobu shrnuje též čerstvá nahrávka finského dua Amnesia Scanner.

Videa na víkend – Kameny, roury a šermující zpěvačka

Tři kompozice tak trochu na pomezí forem.

Dylanova vlastní verze Dylana

Jako by se americký umělec po takřka šesti dekádách tajnůstkaření a pečlivého zametání vlastních stop konečně rozhodl ukázat karty.
- inzerce -

Krátké zprávy z našeho Twitteru