- Inzerce -

Copak roušky, ale Kardiostimulátor!

Pořad, který redakce HIS Voice připravuje pro Radio 1, se v úterý dočká stého vydání.

Obtýdenní hodinovku věnovanou široké paletě takzvané jiné hudby, tedy žánrům v různém směru neobvyklým, jsme poprvé vysílali 20. dubna 2016. Od té doby se její podoba ustálila do té dnes známé. Každá šedesátiminutovka je rozdělena do tří dvacetiminutových bloků, každý je věnován jediné osobnosti, desce, akci či výročí. „Domníváme se, že hudbu jakožto zvukové dobrodružství v čase je třeba vychutnávat si nerušeně, bez zbytečného vyrušování a v reprezentativních dávkách, proto nechceme žádné téma odbýt jedinou skladbou či krácenou ukázkou. Líbí se nám, že na Radiu 1 to vnímají podobně,“ říká Petr Ferenc, šéfredaktor HIS Voice a společně s Matějem Kratochvílem jeden z moderátorů Kardiostimulátoru.

Stý díl ale zaběhnutou formu poruší. Místo úterní půlnoci začne o dvacet hodin později, tedy v osm večer, a dvojice autorů v ní představí desítku toho, co jim přišlo pozoruhodné a nadčasové v hudbě poslední dekády. Těšte se na obvyklou žánrovou melanž a rozptyl od současné vážné hudby přes noise a neobvyklý jazz třeba až ke country.

Kdo zmešká vysílání do éteru, nemusím smutnit. Radio 1 i HIS Voice odvysílané Kardiostimulátory uchovávají na svých Mixcloudech. Pro ten hisvoicí zabruste do záložky Média.