- Inzerce -

Dnes v Hudební 3 – Autopoetik & Tenger: Satu hari

Autopoetik (Martin Lauer) a Tenger (Silvia Szabóová) předvedou hudebně-vizuální portrét jednoho dne v Indonésii a obklopí vás zvukovými i vizuálními krajinami, do kterých se budete moci ponořit a vydat se tak do neprobádaných končin své mysli.

Autopoetik je sólový projekt překladatele, hudebního publicisty a hudebníka Martina Lauera zabývající se tvorbou artificiálních či utopických zvukových krajin, které postupně nabývají svých obrysů ve víru improvizačních reakcí na terénní nahrávky a ostatní zvukové podněty. V tomto procesu konkrétní zvuky vystupují z pozadí a zaujímají roli aktivních spolutvůrců právě se formující zvukové krajiny, přičemž jejich textury splývají či kolidují s dynamikou a energií, která prýští z takto náhodně stvořených spojení mezi zvukovými projevy přírody, člověka a jeho výtvorů. Autopoetik často spolupracuje s vizuálními umělci a tentokrát vystoupí společně s VJkou a ilustrátorkou Tenger (Silvia Szabová), se kterou ho svedl dohromady roční studijní pobyt na indonéském ostrově Bali v roce 2017.

Tenger (Silvia Szabóová) je ilustrátorka s velkou vášní pro inkoustovou ilustraci a tvorbu tisků. Velkým zdrojem inspirace se pro ni stala zkušenost z cestování, kterou zaznamenává ve svém vizuálním deníku. Zabývá se tématy ženskosti, lásky, melancholie či ironie. Silvie je absolventkou Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě a členkou slovenské Asociace ilustrátorů.

Tady to bude v reálu, tady je FB pozvánka. Vstup volný, začínáme v 19:30, občerstvení zajištěno.