- Inzerce -

Kakapo: Divné Vánoce a poslední Nový rok

Kakapo: Divné Vánoce a poslední Nový rok

https://bandzone.cz/kakapo

 

Album (nebo spíš EP) Divné Vánoce a poslední Nový rok nahrál Jakub Pech, který se skrývá pod jménem Kakapo obrazně i doslova – vystupuje s papírovou maskou kakapo soví, vzácného novozélandského papouška. Pětipísňové EP se nese v duchu na domácí poměry celkem monumentálního post-trochu snad i math nebo zeuhl rocku. Chvílemi rocková konstrukce zmizí a zbyde z ní kytarový ambient nebo se vtělí do skladeb, které lze asi nejlépe popsat označením filmová hudba. Nicméně po většinu alba hrají prim elektrické kytary, kterým sekundují bicí automat, roztodivné bloumavé basové linky a propletené klávesové zvuky a drony.

Arabská inspirace v první skladbě mě trochu ruší a trochu mate v tom, o co na desce Kakapa půjde. Je to smutná, pikantně depresivní deska, plná temných zvukových zákoutí a dobře skryté a jemně dávkované psychedelie. Druhá skladba Pes ve sněhu přináší pomalu se šinoucí kus s jednoduchým klávesovým motivem a žbluňkavou basou. Následující Laškovky jsou jediným zpívaným kusem na albu. Jejich nálada je až dunajovská, monotónní, do hudby zapuštěný text popisuje temné obrazy, ve kterých”…vlaštovky látají z cárů tmy kostýmy savců…” Asi nejzajímavější poloha alba, možná naznačující příští směr projektu Kakapo. Ale kdo ví.

Další zajímavou polohou je skladba poslední – Meditace (studie tvrdého a měkkého). Dlouhá, lehce ponurá kosmische musik, která nicméně není tak dlouhá, abych si už přál její konec. Mohla být ještě delší. Na její náladu nás už totiž připravil předchozí track sic!k, plný podivných melodií a riffů. Celé album je volně ke stažení a pokud nemáte na poslech pěti skladeb čas, můžete začít až od třetí skladby. Je to záhadná deska z domácí černé kuchyně přítele všech vymírajících papoušků sovích.

 

Stahujte zde:

https://www.ulozto.cz/x5F5noW/kakapo-divne-vanoce-a-posledni-novy-rok-rar