- Inzerce -

Osm let s Kardiostimulátorem

Už víc než dvě stovky dílů vašeho oblíbeného pořadu.

Když si každé druhé úterý o půlnoci, tedy na samém počátku dne, naladíte Radio 1, uslyšíte premiéru našeho pořadu Kardiostimulátor. Od dubna 2016 vám Matěj Kratochvíl a Petr Ferenc ve třech dvacetiminutových blocích představují albové novinky, zvou na koncerty nebo preparují výsledky zvukových lovů. Dvacet minut věnovaných jednomu tématu dává dost času ponořit se do prezentované hudby i dost prostoru pro adekvátní komentář. A že jsou ty bloky tři, přepestrost je zaručena. Od letoška Kardiostimulátor nahrazuje i recenzní rubriku, kterou jsme se koncem roku 2023 rozhodli ukončit.

Dvousté vydání jsme odvysílali v lednu, to aktuální, s pořadovýcm číslem 209, jě věnováno elektro-akustické improvizaci skladatelky Olivie Block, jež si na pomoc bere i trubku a bicí, nové dlouhohrající audiokoláži londýnského projektu People Like Us s úžasnou Ódou na koláž a osmdesátkové rumunské odpovědi na Kraftwek a synthpop, skupině Rodion GA.

A pokud to v noci nezvládáte, lze si pořady později vyhledat na mixcloudu Radia 1. Tam vás navede i záložka Média na tomto webu. Na příjemnou slyšenou.