- Inzerce -

RaK: ElecThrone

Další novinka stále velmi aktivního veterána naší hlukové mikroscény, který už nějaký ten pátek tvoří sólově pod jménem RadeK K (dříve Napalmed), vychází v rámci jeho zběsilé albové kadence posledních měsíců; jen letos může jít přibližně o dvacátý titul.

ElecThrone je překvapivá nejen obsahem, ale i údajnou geografickou polohou vydavatele. Na Antarktidě mezi tučňáky bych hlukový internetový label rozhodně nehledal.

Hned první track zaujme veselým sonickým škádlením a neustálým klouzavým přelaďováním. Je známo, že si autor rád pohrává nejen se zvukem ale i se slovy. V duchu jeho humoru tedy název skladby parafrázuji jako Nahoru Dolů Po Stupnici Band. Je nutno zdůraznit, že vše je zde zaznamenáno v puristicky čisté podobě, produkce z mašinky Standuino 2π (jednoho z prvních produktů dnešního teamu Bastl Instruments) šla na desku rovnou bez jakýchkoli následných úprav.

Ve druhé, o něco delší nahrávce mne při poslechu přišlo na mysl, že asi takhle může znít dopravní zácpa na Marsu. Je příjemné, že nabízí i o něco více prostoru, v němž se zvukový tok (mnohdy jde jen o krátké cyklické smyčky) pozastaví a dovolí sluchu přípravu na další porci „eletrokakovrnifonie”. Ano, mám na mysli ty nádherně vrnivé bobtnavé zvuky, jaké si posluchač rád užije bez doprovodu čehokoli dalšího. Nechybí samozřejmě také šumové vrstvy, jimiž se malý syntezátorek vyznačuje. Mistr si zde zkrátka opět pěkně pohrál a zaslouženě mu patří místo na imaginárním ElektroTrůnu.

RaK: ElecThrone
Internet Daemon (https://internetdaemon.bandcamp.com)