- Inzerce -

Videa na víkend – Audiotrauma 2019

Dnes vás zveme na festival pro náročné milovníky té nejtemnější z temných elektronických hudeb. Hvězdou přehlídky Audiotrauma budou němečtí Haujobb. V nabídce jsou ale i jiné formy a pojetí většinou rytmického (post)industriálu.

Netradiční klubový festival Audiotrauma se po roce opět vrací do Prahy, tentokrát stejnojmenný label na dva dny promění v sonické peklo žižkovský Storm. Festival, kromě toho že v jeho line-upu figurují v podstatě pouze zahraniční umělci, je zcela ve víru netradiční hudby, přitom má svůj osobitý styl. Různé formy a pojetí temného a většinou rytmického (post)industriálu si ovšem dají líbit především milovníci EBM, dark techna a noisů všeho druhu.

Největším lákadlem letošního ročníku jsou dle organizátorů němečtí Haujobb, o čemž pravda nelze příliš pochybovat. Tito tvůrci syntetické a kovové zvukové mašinerie v čele s hudebníkem Danielem Myerem působí již od raných 90. let a můžeme je považovat za základní stavební kameny EBM.

Duch elektronické avantgardy na vlně legendárních Kraftwerk budou o pátečním večeru Audiotraumy oživovat i Francouzi Sonic Area. Ti vibrace navozené touto německou legendou podávají ve svém vlastním působivém podání s notnou příměsí audio-agrese.

Kanaďan Yann Faussurier aka Iszoloscope pak spustí svůj nezastavitelný industrial/techno stroj v sobotu. O svých schopnostech a o nemožnosti dělat kompromisy přesvědčil publikum již na loňských Hradbách Samoty, kdy se na jeho rytmy chytly i moshující blackmetalové máničky!

Projekt Kirdec belgického umělce C-dríka, který je známý propagátor veganství na evropské noisové scéně a na festivalu též vystupuje jako DJ, pročistí pravidelné rytmy trochou toho elektro hluku s ladností, bolestí, i zlámanými beaty (rozuměj breakcore).

Audiotrauma se vždy spíše nesla v duchu rytmů a úderů, než na vlně nadýchaných ambientních pásem, v čemž se mimo jiné liší od výše uvedených Hradeb Samoty. To ovšem neznamená, že byste temné hučení a podprahové ruchy neměli zažít. Na atmosféričtější a pomalejší notu totiž zahraje projekt Petrolio z Itálie.

O dalších umělcích či o velkorysém doprovodu v podání DJs se dočtete na stránkách festivalu nebo na facebookové události. Vidíme se v temné vířivce!

https://www.audiotraumafest.com/
https://www.facebook.com/events/422092638213969/