- Inzerce -

Videa na víkend – Jak je tenkrát v Hollywoodu

Zatímco devátý film Quentina Tarantina se pomalu blíží do českých kin, jeho soundtrack je už pár dní k mání.

Tarantinovské soundtracky jsou – s morriconeovskou výjimkou v podobě Osmi hrozných – obvykle perfektně sestavenými kompilacemi, jež se dokáží leckteré pozapomenuté pecce postarat o nečekanou pozdní slávu. Písně použité v Once Upon a Time in Hollywood vyšly na limitovaném a v současné době již patřičně mastném dvojvinylu v dnech premiér snímku, k mání jsou ale už i dostupnější vydání. Režisér ty, kdo jeho snímek již viděli, zapřísahá, aby nespoilerovali, kus tracklistu ale není důvod neodhalit, ještě než budou původní videa zcela vytlačena filmovými klipy.

https://www.youtube.com/watch?v=7xEC9vb7x74

Nemohu se dočkat, jak ten dobový takyvkus pookřeje. A že je film mimo jiné o Charlesi Mansonovi? Tím si soundtrack není třeba kazit, překračování hranic popisnosti hudebních reálií má Tarantino v krvi. A zrovna tak si tenhle bývalý „nerd z videopůjčovny“ jako již nejednou bere ze soundtracků jiných snímků. Třeba z Jahodové proklamace, AbsolventaŽivota a doby soudce Roye Beana.

Podivná kombinace písní a dobových rozhlasových znělek a diskžokejských vyprávěnek, shoduje se kritika, opět to prý ale funguje.