- Inzerce -

Video na čtvrtek – JD Zazie

Potřetí se vracíme k probíhající Alternativě, podruhé v souvislosti s gramofony. JD je pozpátku DJ, Zazie je v metru… a v MeetFactory již zítra.

„Cédéčko ještě není, protože vydavatel má zpoždění.  Doufám, že toho prvního listopadu ho ale už budu mít,“ píše mi dáma, která se občanským jménem zove Valeria Merlini, působí mezi italským Bolzanem a německým Berlínem a jedním dechem doporučuje přibližně dva roky starý videozáznam premiéry kusu, o kterém je řeč.

Jmenuje se Memory Loss jde o hudební fantazii pro gramofony a CDJ „o tom, jak mizení uložených dat ovlivňuje naši každodenní zkušenost. Je vystavěna kolem elektromagnetických zvuků hard disků, které jsem za tím účelem sama nahrávala. Je to zamyšlení nad tím, jak už samotný proces shromažďování a ukládání informací obsahuje myšlenku ztráty.“

JD Zazie se na scéně experimentální hudby ocitla obohacena zkušenostmi s DJingem a radio artem a manipulace zvukových nahrávek pomocí gramofonů a CDJs je pro ni stále hlavním vyjadřovacím prostředkem. Poprvé jsem ji slyšel hrát před sedmi lety v bývalé luzernské věznici na gramosetkání Beat Diary a beat byste v té soustředěné, decentní hře nenalezli. Spoustu nehektického, zamyšleného časoprostoru naopak ano.

Zajímá-li vás víc, stavte se na Alternativě a navštivte zvukovou galerii na Valeriině webu.