- Inzerce -

die ANGEL přivezou na Stimul Nights zvukovou entropii

Milovníci Pan sonic, zbystřete a těšte se na hromový zvuk křídel anděla! Zmíněné finské legendy už na Stimulu potřetí bohužel nepřivítáme, jejich pohrobek Ilpo Väisänen se ale ve středu 9. května objeví na pódiu smíchovské Meet Factory coby polovina dua die ANGEL. Partnerem je mu Dirk Dresselhaus známý i coby Schneider TM. Tandem, který se kdysi jmenoval pouze Angel, představí nové, osmé album Entropien I vydané v říjnu 2017 značkou Cosmo Rhythmatic.

Fyzika definuje entropii coby pravděpodobnost možných stavů daného systému či soustavy, i vesmíru, a duo die ANGEL si tento pojem zvolilo coby nejvhodnější označení pro to, kterak spolu od roku 1999 tvoří hudbu. Na novém albu se vracejí k základnímu obsazení s modulárními syntetizéry, efekty a procesovaným zvukem elektrické kytary a nechávají energii volně proudit nástroji, těly i akustickými specifiky sálu. „Tento tvůrčí přístup umožňuje průzkum fyzikální komplexity nestrukturované elektronické hudby,“ praví pánové a ze všech nahrávek a náznaků jasně vyplývá, že prostor sálu bude při tvorbě neproniknutelných vrstev oscilací, ruchů, šumů a pulzů významným tvůrčím partnerem. Delikátnost se zde nevylučuje s hlasitostí, syntetizované s tělesným, ambientní s monumentálním, chaos zpětných vazeb s uměřeností.

Nové album je věnováno zesnulému Mikovi Vainiovi a současná podoba die ANGEL jistou příbuznost s tvorbou Pan sonic nijak neskrývá. Finskoněmecká dvojice se na něm představuje v opravdu syrové a neučesané, často noiseové podobě. Podobně to na nás die ANGEL jistě vybalí i 9. května na Stimul Nights.

Předskakuje Federsel, die ANGEL načichněte v úterním Kardiostimulátoru… a lístky pořizujte zde.