- Inzerce -

MOVI(e)NG MUSIC – o Glassovi a dalších v Kroměříži.

Již podruhé se v Kroměříži koná festival MOVI(e)NG MUSIC mapující hudbu, filmy a to, co je spojuje. Ve dnech 15.-18. listopadu, tedy již od zítřka, budou k vidění projekce filmů starých (Koyannisqatsi) i nových (Samsara), debaty s tvůrci na obou polích (Vladimír Franz, Miloš Orson Štědroň, Petr Marek), prostřednictvím telemostu se připojí i Jan Hammer. Tématy debat a přednášek bude česká filmová hudba, nebo filmová hudba Philipa Glasse.

Bude se také hrát živá hudba ke starým filmům (Pád domu Usherů, Kabinet doktora Caligariho, Děti z ghetta), vystavovat fotografie a degustovat svatomartinská vína, takže zážitky budou vskutku multimediální.

Více zde: https://www.moviengmusic.cz/


Sametové podzemí v Pakulu

Jediný český koncert Velvet Underground se uskutečnil 13. června 1993.

Busking aneb Hledání

Ensemble Opera Diversa se rozloučil s koncertní sezonou ve vnitrobloku.

Masterclass s Barbarou Hannigan

Od niterného prožitku ke (zdánlivě) spontánnímu projevu.

Zkouška sirén – Putování mezi Rackem a Kuňkadlem

Hana Kotková, Salvatore Sciarrino a Luigi Nono v Národním technickém muzeu.

Opravit svět, který se rozpadá

Klavírista Daan Vandewalle zahraje v Příbrami.

Kýč a clustery v Rudolfinu

O skladbě Johna Zorna, kterou Pražskému jaru 20. května 2026 představila Barbara Hannigan.

Hermovo ucho – 100 Miles. Modrý plamen hoří dál

Před sto lety se narodil Miles Davis.

Vyhýbat se unylé stejnoměrnosti

Fred Hersch a jeho komplexní znalost jazzové tradice.

Pozitivní skryté záměry

Rozhovor s Michalem Nejtkem.

Opera? Rave? OPERAVE!

Možnosti, úspěchy i limity setkávání operních hlasů s DJskou scénou.