- Inzerce -

Eventless Plot: Recon

Eventless Plot: Recon

Aural Terrains (www.auralterrains.com)

 

Trio Eventless Plot z řecké Soluně ve svém projevu spojuje různé tvůrčí přístupy od volné improvizace spojené s prácí s takzvanými rozšířenými technikami instrumentální hry přes různé formy live-processingu až po opájení se přirozeným kouzlem nalezených zvukových zdrojů, objektů a terénních nahrávek. V jeho soundu tak rovnocenně komunikuje základní trojice akustických nástrojů – klavíru, harfy a basového saxofonu – se sféričtějším světem různých elektronických vrstev.

Šest skladeb na tomto albu působí na první dojem poklidně a minimalisticky, uvnitř v jejich celkově neokázalém zvuku se však neustále odehrávají opravdu různorodá hudební dobrodružství. Akustické party se tu potkávají se svými manipulovanými ozvěnami, samplované či syntezátorové plochy tvoří občas podhoubí a jindy vystoupí do popředí, občas digitálně uhlazené jindy třeba noisově zrnité. Stejnou důležitost tu může mít hromádka drobných odpadních zvuků stejně jako fráze šťavnatého basového saxofonu. Formy jsou jen těžko předvídatelné, ale v posluchači vyvolávají spíše napjaté očekávání než nejistotu. V představách jsme nuceni neustále přehodnocovat, co je konstantou a co je jen něco těkavého na okraji pozornosti. Pokud by se tato deska poslouchala jako kulisa, uteče jejích šestatřicet minut jako nic, ale většina informací pak zůstává neodhalena. Je tu zapotřebí opravdového soustředění a potom se z alba stane artefakt, který hned tak neomrzí.

Pokud by se tady udílely deskám hvězdičky nebo procenta, dal bych jich plný počet. Produkci labelu Aural Terrains, za nímž stojí v Anglii usazený řecký umělec Thanos Chrysakis, doporučuji sledovat.

 

Ukázka k poslechu je zde: https://soundcloud.com/aural-terrains/eventless-plot-recon