- Inzerce -

HLAVA #1 v Brně: kytary z plechovek a polské trash electro

Když se v Brně objeví skupina, která pod záštitou Dana Snaitha (Caribou) vystupovala na prestižním festivalu ATP Nightmare Before Christmas, můžeme mluvit o dvou motivech: buď o stále postupující globalizaci hudebního světa, který se vlivem internetu smrskává do jedné prosíťované koule anebo o nebývalém promotérském umu.

Novozélandští Orchestra of Spheres, kteří ve své hudbě kombinují posedlost DIY přístupem (vyrábějí si kytary z plechovek od sušenek), zálibu v krautrockové estetice a zároveň slabost pro disko roztančenost sedmdesátých let, jsou největším jménem multižánrové akce HLAVA, která ve dvou dnech Brno vrací zpět na mapu nezávislé a experimentální hudby.

První z večerů proběhne v pondělí 8. října v nově rekonstruovaném klubu Boro pod hlavičkou AVA kolektivu a kromě zmíněných Orchestra of Spheres (jejích poslední dlouhohrající desku si můžete poslechnout zde https://orchestraofspheres.bandcamp.com/) na něm vystoupí i známá brněnská folktronická dvojice TEVE, která má za sebou třeba i předskakování dánským Efterklang. Koncert TEVE už skoro tradičně doprovodí VJ Kolouch.První večer slibuje dva hudební protipóly, které se ale střetávají v ten jediný správný moment.

Ten druhý už se z Bora přestěhuje do znovuotevřeného multikulturního prostoru Kabinetu Múz a zároveň bude znamenat návrat oblíbených parties pod hlavičkou Heavy Mental, které v minulosti do Brna přivezly například Wolf Eyes. V pátek 12. října v Kabinetu Múz zahrají polští experimentátoři Tsar Poloz a 8rolek, jejichž hudba bývá popisována jako weird thrash electro, noise, breakbeat, samba nebo anti-minimal.

Polskou návštěvu doplní v Brně dobře známé projekty z okolí Chernobyl kolektivu jako jsou Batcha Da Mental nebo Málo diska na místě C:. Speciálně pro vystoupení v Kabinetu Múz pak vznikl projekt Jacques Popper, který má slibuje spojení žánrů prakticky nespojitelných: noise a house.

Vstupné na oba dva večery stojí 120 korun.

HLAVA #1 – První večer – 8. 10. 2012 – Klub BORO
Orchestra of Spheres (NZ), TEVE & VJ Kolouch & Jelly Belly (SK)

HLAVA #1 – Druhý večer – 12. 10. 2012 – Kabinet MÚZ
Tsar Poloz & 8rolek (PL), Jacques Popper (CZ/SK), Chernobyl Kolektiv

https://hlava.chernobyl.eu/