- Inzerce -

Hostem dnešního I Put a Record On je Ladislav Čumba

Další z řady hisvoiceovských komentovaných poslechovek I Put a Record On proběhne již dnes, 22. června, od 19.00 v žižkovském Atriu (což je ten kostel na adrese Čajkovského 12). Hostem bude Ladislav Čumba, spisovatel, bohemista a dramaturg, autor Wittgensteinovy knihy faktů. Řeč bude o hudbě spojené s rodinou magnáta a majitele kladenských hutí Karla, filosofa Ludwiga a klavíristy Paula, ale dojde i na jiné oblasti. Lze očekávat exkurzi do světa opery starší i současnější.

Vstupné 30 Kč, zde FB event, kde se praví:

Beseda a diskotéka s autorem Wittgensteinovy knihy faktů.

Hudební salon rodiny Wittgensteinů. Vydalo Argo.

Hudební ukázky: Brahms. Wagner. Ravel. Hindemith.

Diskuse na téma: Josef Joachim a Josef Labor.

V rodině Poldi Wittgensteinové vyrůstal houslista Josef Joachim. To byl Poldin bratranec a rodiče ho dali na výchovu k rodičům Poldi, protože mu mohli jako majetnější poskytnout lepší vzdělání a podmínky pro rozvoj jeho hudebního talentu. Joachim byl oblíbený virtuos tehdejšího německého skladatele č. 1 — Johannese Brahmse. A i ten se pak stal rodinným přítelem i Poldi a Karla, a jeden jeho koncert se dokonce premiéroval v provedení rodinného ansámblu. Odehrál též londýnskou premiéru houslového koncertu Antonína Dvořáka…

O prázdninách si dáme pauzu, 21. září se ale můžete opět v Atriu těšit na hudebně nadžánrový pokec s malířem Tomášem Halešem – doporučit lze milovníkům opery i Swans, moderuje Petr Ferenc.