- Inzerce -

IDKFA: všechny!zbraně!dětem

IDKFA: všechny​!​zbraně​!​dětem

(https://idkfamem.bandcamp.com)

 

Uskupení IDKFA (inkoherentnídelikventikřečovitěfakujícíabsolutno) zpřístupnilo již v lednu tohoto roku release nazvaný Všechny!zbraně!dětem. Podle jejich bandcampu se na něm podíleli „smrad(slovoIDKFA).. edosh(featzbeatzmasteringdechzaranž).. phcz(beatz)…. pacientgeth(textfeatzfeatz).. edoshůvkurník(laktóza,trombóza,cirhóza featz).. foxwolf(beatz).. bongokat(feat) qbeat (beatboxbeat)“. Autor této recenze si upřímně netroufá hádat, zda některá s těchto slov zastupují opravdové lidi, ale doufá, že ano. A ono na tom vlastně ani tak nezáleží, podle otagování na bandcampu, kde je album ke stažení a poslechu zdarma. Release má dvaadvacet tracků, které nás na hodinu zavedou do světa beatů a hraní si se slovy.

Subjektivně mi tam chybí nějaký „hlavní track“. Rozhodně však album není monotónní a k poslechu je možno ho bezpochyby doporučit. Místy se sice nevyhýbá zaběhnutým kolejím – je zajímavé, jak oblíbený je mezi místní scénou „alternativních raperů“ zvukový podkres v podobě audiostopy z porna (track č.4 – orgie). Až nabývám pomalu na pocitu, že se z toho stává spíš takové klišé, které chce mermomocí provokovat…

Co se texů týče (jsou k přečtení na bandzonu IDKFA), jsou dost hravé a ve většině tracků proložené mluveným slovem (kupř. z Večerníčku o housence). Jejich nápaditost lze doložit nejlépe příou ukázkou: „Chtěl jsem se odcizit mase, ale vzal jsem to asi trochu víc od kosti“; „álé kameny dnes lítají nízko při zemi.bude pršut.snad až i oprátky z nebe..“; „.kolika smutného když mraky černé jdou..a projdou naskrz tebou.tu vzpomínky jen zebou“.

Zbývá ještě dodat, že od ledna zvěřejnili IDKFA ještě další dva releasy – SMRDsürkymemesis, které jsou rovněž k dostání na jejich bandcampu.