- Inzerce -

Jamka v pátek v Potrvá

Ve Zpravodaji nám řádil šotek, Jamka nebude hrát v Kokpitu, ale v Potrvá. Omlouváme se a zde je oficiální pozvánka / tisková zpráva (plus soutěž o dvakrát jeden lístek):

 

13. 11. 2015, 20:00
Kavárna Potrvá, Srbská 2, Praha 6 

Jamka (SK), Mooncup Accident (CZ)

Vstup: 100 CZK

Jamka je zřejmě nejznámějším projektem z bratislavského kolektivu Urbsounds. Ve své tvorbě spojuje techno, noise a industrial, tedy klíčové momenty subkulturního experimentu minulých desetiletí. Dosud živá radikalita a syrovost urbánních ruchů, repetic a zvukového odpadu získává v produkci Jamky křehkost zvukomalby a mění se v jakousi utopii industrie. Není náhodou, že se duo etablovalo na londýnské experimentální elektronické scéně.

České improvizační duo Mooncup Accident svou tvorbu z poslední doby popisuje jako menstruační blues. Guturální, těkavá, bzučivá, hysterická a potlačovaná zvuková matérie nenechává posluchače na pochybách, že blues se zde znovu stává hudbou otroků. Sám žánr se přitom tříští a mění v emocionální odpad.

Dva z vás, kdo nejrychleji odpovíte na soutěžní otázku, získáte po jednom lístku na páteční koncert. Otázka zní: Který prestižní label Jamce vydal poslední album Pari Passu? Odpovídejte na adresu info@hisvoice.cz, do předmětu zprávy uveďte Jamka.