- Inzerce -

Kdyby tisíc metronomů

Orchestr Berg už jednou provedl slavnou Poéme symphonique Györgye Ligetiho pro sto metronomů, ale nestačilo jim to. Tentokrát připravují tuplovaný nášup, totiž provedení ódy na mechanický klapot s dvojnásobným počtem strojových dirigentů. Vzhledem k tomu, že úvodní pasáže této skladby jsou i s jednou stovkou dost zvukově husté, začne Berg se dvěma stovkami trochu fušovat do řemesla Merzbowovi a jiným noiseovým extrmistům.

Pokud chcete mít na rachotu také svou zásluhu, můžete pomoci jako dobrovolník či zapůjčit vlastní metronom. Více informací zde.

V neděli 2. září ve 20h na Piazzettě Nové scény Berg provede původní – stovkovou – verzi a dvě stovky kladívek budou tlouci v úterý 11. září v  19h v historických garážích Českého rozhlasu. Na tyto akce je vstup volný. 18. a 19, září pak na Nové scéně proběhne program s názvem TIMING, který zahájí opět metronomy, následované skladbami Ligetiho, Aarona Coplanda a Louise Andriessena, pro změnu s tradičními nástroji, ovšem propojené do hudebně-tanečního tvaru využívajícího i skryté prostory divadelní budovy.