… prohlásil Ivan Magor Jirous a Revolver Revue jeho slova vetkla do názvu konference, kterou pořádá na FAMU ve dnech 14.-15. listopadu. Konference slibuje témata týkající se poezie, hudby, teorie a dějin undergroundu, samizdatu i Magorova mediálního obrazu. Mezi přednášejícími jsou Viktor Šlajchrt, Marej Vajchr, Petr Hruška, Martin Hybler, Jiří Gruntorád, František „Čuňas“ Stárek, Martin Machovec, Dana Němcová, Ivan Bierhanzl a další… Program a další informace naleznete zde.
Na poklepávání po ramenou by zahynula jakákoli kultura….
Zkouška sirén – Kam pro písně?
Staré a nové cesty ke zlidovění.
Zvuk a čas bez významových nánosů
Přitáhnout umělce formátu Klause Langa doprostřed Žižkova se nedaří zas tak často. Miroslavu Beinhauerovi a Atriu Žižkov se to povedlo a využili tuto příležitost naplno.
Most mezi dvěma světy
Žádná vanilka a žádná komfortní zóna v hudbě Hümy Utku.
Hermovo ucho – Art of Duo
Konfrontace jako modus operandi, naslouchání kozíma očima a další zprávy z Tokia.
Ensemble Terrible deset let na scéně
O studentském tělese, které je zároveň intermediální platformou.
Michal Kořán: Endemitní modrá ještěrka
Od xeroxu a propisotu k bandcampové knihovně. Rozhovor se stočí i k přednostem sluchátek a důležitosti vypalování alespoň malého počtu CD-R.
Zkouška sirén – hudba z rukavičky
Technologické ambivalence Laetitie Sonami
Slzy jsou v pořádku…
S Ondřejem Skovajsou o romských písních a projektu Giľora.
Operní pocta „odlišné“ prominentce
V díle o tíživém osudu Rosemary Kennedyové otevírají tvůrkyně důležitá témata, které akcentují zvukově atraktivní hudební složkou.
Ostravské objevování hudby dneška i nových prostorů
Třinácté bienále, dvacet let Bandy, nejdelší koncert „pouhých“ 480 minut, urbex i minimaraton.

