- Inzerce -

Off World: 2

V Torontu usazený producent a skladatel Sandro Perri nám na albu s prostým názvem 2 servíruje podivně temné a zároveň pozitivní syntezátorové album, které zní jako by bylo nahráno kdykoliv v některé z předcházejících dekád. Typický je tu zvuk jednoduchého bicího automatu, temné rozostřené syntezátorové basy, potrhlé sólové pípání a škrundání a větší než malé množství disharmonických zvuků soupeřících o nadvládu s harmoniemi elektrického piana. Off world je netypická krautronika, která připomene i devadesátkové projekty jako Bowery Electric nebo Kreidler.

Skladby jsou jednoduché, ale jakmile začnou hrát, je vše dovoleno, všechny i ty zdánlivě nejrušivější zvuky jsou na správných místech, přesně jak to popisovali hudebníci skupiny Can. Ani delší stopáž pak u takovéto skladby není problém, více než šestiminutová The Mask by klidně mohla pokračovat další dvě minuty. Teplý analogový zvuk se zřetelným ořezem výšek potěší ucho každého milovníka archaické elektroniky, rovněž pak tradiční zvuk bicího automatu, nebo bloumavé zvuky kruhového modulátoru.

Album je důkazem, jak lze kreativně a poučeně přistupovat k dnes už historickému žánru a vykřesat z něj nahrávku, která je moderní i tradiční zároveň. Album 2 nezní jako retro, ale jako nahrávka z jiného času, ve kterém jsou krautrock a kosmische musik právě teď tou progresivní hudbou. Je to vynikající ruční práce, popírající současný boom modulární elektroniky. Elektronika, jejímž srdcem je sekvencer, takhle nikdy znít nemůže.

 

Off World: 2

Constellation Records (https://cstrecords.com)