- Inzerce -

Ostravská banda potřebuje Vaši pomoc!

Ostravská banda – jeden z předních komorních orchestrů pro novou hudbu – hraje stěžejní koncert na Pražském jaru 31. května ve 20:00 v Divadle Archa. Honorář Pražského jara nemůže pochopitelně pokrýt veškeré výdaje na vystoupení orchestru, který není placen z veřejných financí. Orchestr funguje projekt od projektu a na každý koncert musí najít další finanční podporu. I přesto, že se sponzorská jednání Ostravského centra nové hudby, které Ostravskou bandu zastupuje, vyvíjela slibně, na poslední chvíli byla finanční podpora odmítnuta. Orchestr se tedy musí obrátit na veřejnost.

“Do této chvíle jsme zvládli zajistit tři čtvrtiny schodku rozpočtu, především díky našim příznivcům z New Yorku, Londýna a Prahy. Stále nám ale chybí 50 000,- Kč. Proto jsme se rozhodli obrátit se na ty, kteří jsou nám nejblíže. Jakýkoliv obnos velký i malý nám velmi pomůže a podpoří dobrou věc.“

Koncert Ostravské bandy má náročný program – úžasný a téměř nehratelný Koncert pro klavír od György Ligetiho (sólista Daan Vandewalle), novou kompozici mladého českého skladatele (a vědce) Petra Cíglera Entropic Symphony, skladbu Memoire/Erosion od francouzského skladatele Tristana Muraila a nejnovější smyčcový kvartet Torso od Petra Kotíka.

Soubor Ostravská banda byl založen v roce 2005 jako rezidenční komorní orchestr Ostravských dnů. Členy orchestru jsou vynikající mladí instrumentalisté z ČR, Slovenska, Německa, Holandska, Polska, Maďarska a USA. OB vystupuje v Evropě i USA (Paříž, Graz, New York, Berlín, Utrecht, Madrid, Kolín nad Rýnem a další).

Pro získání prostředků se Ostravská banda rozhodla použít internetový server Hithit, který pomocí drobných darů pomáhá umělcům získat prostředky na uskutečnění jejich projektů. Podstatou je omezený čas a pravidlo, že pokud nedosáhneme cílové částky, peníze dárcům vrátíme. Podívejte se na stránky Hithit, kde se dozvíte více: https://www.hithit.com/cs/project/119/ostravska-banda-na-festivalu-prazske-jaro?variant=a