- Inzerce -

Otra Carpeta: Transparente

Otra Carpeta: Transparente

Audiotalaia (https://www.audiotalaia.net)

 

Decentnost projevu a zároveň osobitou invenci mexického hudebního experimentátora sídlícího momentálně v Barceloně, Carlose Edelmira, prezentuje první letošní release na španělském netlabelu Audiotalaia.

Z pětice krátkých skladeb jsou pravděpodobně nejvýraznější dvě, v nichž se Edelmirova elektronika snoubí s manipulovanými vokály. Hostující zpěváci Pia Sommer a Gabriel Millán se svými hlasy pracují poměrně obdobně, smyčkují je v bezeslovné melodické fráze a vrství v harmonické souzvuky a vždy přitom vytvářejí krystalicky čistou atmosféru a dojem prostoru, v němž se posluchač s radostí zabydlí. Podstatně intimněji pak působí dvě verze skladby Civao, v nichž se zvuk umanutého přehrabování v cinkající hromádce čehosi kovového setkává napřed s úsporným, avšak velmi působivým klavírním partem a podruhé s neokázale basujícím elektronickým podhoubím. Třetím pólem kolekce je opět zvukově perfektně zpracovaná “komprovizace” pro preparovaný klavír s věnováním již ve svém názvu – Para Wendy de Carlos.

Dvacetiminutovou nahrávku můžeme při dlouhých zimních večerech protáčet mnohokrát dokola a lze se jí kochat opravdu dlouho. Pokud by to posluchačům stejně nestačilo a chtěli by od Carlose Edelmiry slyšet více, jeho též vynikající dlouhohrající album Colchon Estable z roku 2010 je také volně ke stažení na netlabelu suRRism-Phonoethics.