- Inzerce -

Pozítří: A2 + asiatky na drátě

Pozítří, v neděli 12. 5. na dalším z koncertních večerů série A2+ vystoupí v podzemí pražského klubu Café V lese ruská experimentální postrocková skupina Asian Women on the Telephone. Dále zahraje český deathraveový projekt Head in Body / Sister Body.

“Některé skupiny si dají tak pěkný název, že se jich novináři ptají, jak na to přišly. ‘Jedna kapela, která se jmenovala Sun City Girls, měla v roce 1983 hit Asian Women on the Telephone,’ odpovídají členové Asian Women on the Telephone. Zbytek příběhu se odehrává v moskevském undergroundu. Produkce tria, které vzniklo v roce 2007 a od té doby vydalo už přes deset nahrávek, je inspirována ruským futurismem, kraut rockem, noisem, volnou improvizací, taneční hudbou. To vše dokonale zapadá do výsledného těžkého, hypnotického, a přitom neurotického zvuku, jehož smysl naznačuje heslo: This is lo-fi music for a low-grade world. Pomalé, možná rituální, možná otevřeně nihilistické tempo hudby, která jako by nepřítomně klesala pod hladinu šumů, ozvěny, zpětných vazeb a dronů do polohy nejnižších výrazových rejstříků těla, snadno vyvolá představu zpomaleného břišního tanečníka potěžkávajícího ve tmě – jako nějakého pololidského hybrida – své obří chlupaté břicho. Je v tom něco z hédonismu záměrného neumění, ale ještě více z promyšlené umělecké konfrontace, jejímž společenským vyzněním je sarkasmus: ‘Člověk je jako kámen, který tě praští do hlavy.’ Na působivosti skupině přidává také to, že pro každé své představení sestavuje nové masky a převleky.”

A těch žánrových nálepek na podzemních mikrocénách! Produkci českého projektu Head in Body vystupujícího také jako duo Sister Body lze prý popsat jako “taneční hudbu, při které se nedá tančit, či jako distopické disko – taneční parket i pódium pokud možno zmizí v mlze a diskokoule se v takto nasyceném ovzduší absentujícího žánru otáčí jako enigma křišťálové lebky. Ocitáme se ve vhodné metafoře popové hudby, která začíná reflexí neurotického těla.”