- Inzerce -

Pozítří: A2+ se vrací k současné elektronické hudbě

Pořadatelé praví:

Koncertní série A2+ se první listopadový pátek 7. 11. 2014 opět vrací k současné elektronické hudbě. V pražském industriálním prostoru Kokpit Kafé (Pod Bruskou 2, Praha 1) vystoupí francouzské a belgické projekty Présent Parfait, Avventur, Bermudaa a A c c o u.

 

Présent Parfait

Hybridní tanečně-písničková produkce nás zdánlivě zavádí zpátky do historie – k technu, EBM, postpunkovým solitérům typu DAF, ale také třeba k britskému etherealismu osmdesátých let. Čím víc je těchto žánrových ozvuků, tím začíná být jasnější, že v konkrétní době nezakotvíme. Každopádně příměr „punková party pro zklamané milence“ je nakonec docela výstižným zařazením této zběsilé, a přitom strnulé hudby. Aktuální nahrávka Amor m’a tuer, která vyšla jako kazeta u labelu Indian Redhead, je volně k poslechu i ke stažení.

 

Avventur

Další projekt z okruhu vydavatelství Indian Redhead, kterému letos vyšla eponymní debutová kazeta. Avventur pracuje se samply a s klasickým „DJským“ střihem. Výsledek je na poměry až překvapivě čistý – ale jen na první pohled. Od vynálezu trip hopu totiž svět přeci jen trochu zpustnul.

 

Bermudaa

Za lyonským ambientně-tanečním projektem stojí jeden ze zakládajících členů francouzského kolektivu Alligator Baby a vydavatelství AB Records. Projekt nejlépe vystihuje autocharakteristika: „Děláme hudbu, která vás přivede k tanci stejně plynule, jako přichází voda k varu. Anebo možná stejně, jako když usínáte na cizím kanapi s pocitem, že doma jste kdekoli.“ Letošní album Knick Knack, vydané na značce AB Records, je zajímavé především způsobem, jakým mísí elektronickou hudbu s prosluněnou psychedelickou atmosférou. Společným klíčem je cit pro krystalickou atmosféru. Škoda, že Massive Attack nikdy nezněli jako jejich coververze v podání Bermudaa.

 

A c c o u

Belgický tvůrce má o své hudbě jasno: „Je to jako techno, ale v bazénu, nebo disko ve výparech mystických rostlin, anebo možná r’n’b, ale s obráceným hlasem.“ Stručně řečeno: ambient. Ale s rytmem a dunivým echem. Ideální hudba pro potápěče nebo pro ty, kdo se cítí v noci ve sklepě líp než ve dne na ulici.

Série A2+ probíhá s finanční podporou Ministerstva kultury ČR a Městské části Praha 2.