- Inzerce -

Pozítří: Wakushoppu hlásí rozšířený line-up

Po vystřízlivění z velikonočního pondělka se – v úterý 2. dubna – stavte ve vršovickém Cafe v lese na dalším dílu koncertní série Wakushoppu. K dvěma dříve ohlášeným jménům přibylo třetí, mexické. Program tedy vypadá následovně:

Stanislav Abrahám 
Audiovizuální performer na cestě od sound-artu ke konceptualismu. Mimo zvukové tvorby se zaměřuje na multimediální instalace, video a intervenci do veřejného prostoru. Studuje obor Audiovizuální studia na FAMU v Praze. 

Guy van Belle (BE)
Umělec Gívan Belá reflektuje kulturu po konci světa, který započal 21. prosince 2012 a který nevyhnutelně následoval po období úpadku. Předvede nový kus 21122012, or everything will be okay! a bude volat po novém umění založeném na kolaboraci, nikoliv na konkurenci; na střídmosti, ne na hromadění; na tvorbě zvukových barev, ne na virtuozitě. Gívan Belá (Guy Van Belle) v současné době žije na Vysočině (Hranice). Dlouhodobě se podílí na iniciativách na poli ekologie, médií a kultury. je ředitelem mezinárodního, v bruselu sídlícího uměleckého centra okno.be. Považuje za zvláštní, že jsme přijali názor, že všechno má stejnou formální strukturu jako projekt nebo event. V současné době vystupuje jen zřídka. 

Lechones Sangrientos (MEX)
…zahraje na hotdog, analogovou a digitální elektroniku a hlas a je přesvědčen, že hluk lze páchat s duchem, stejně jako svět lze zničit bez použití násilí.

Wakushoppu se již tradičně odehrává v podzemí vršovického Cafe V lese (Krymská 12, Praha) a již tradičně na zcela nekomerční bázi. Vstup je zdarma a hudebníci vystupují bez nároku na honorář. Začátek vždy ve 20:00. Audio a videozáznamy proběhnuvších akcí naleznete zde a vězte, že, jak napsal Petr Studený, “po více než dvou letech své existence se Wakushoppu stalo nejen místem pro pravidelné pořádání koncertů, nýbrž i místem, kde se lze neformálně setkat a podiskutovat s aktéry toho kterého večera; místem, kde se rodí něco nečekaného a nového.”