- Inzerce -

Předávání cen Vinyla

Slavnostní vyhlášení 1. ročníku Hudebních cen Vinyla proběhne 10. března 2012 od 20:00 hod. v brněnském klubu Fléda. Večer je koncipovaný jako komponovaný hudební večer, na kterém vystoupí Please the Trees, Gurun Gurun, WWW a KITTCHEN. Během večera proběhne i křest limitované edice vinylu, na němž je po jedné skladbě od všech nominovaných.

„Slavnostní večer a vyhlášení nechceme pojmout jako uzavřenou akci pro odbornou veřejnost, ale jako oslavu hudby v tom nejobecnějším slova smyslu. Podoba klubového večera kombinující několik koncertů s ceremoniálem slavnostního předání cen nám přijde z tohoto pohledu nejlepší,“ říká za pořadatele Hudebních cen Vinyla Pavel Uretšlégr. Během večera postupně odehrají koncerty Please the Trees, Gurun Gurun, WWW a Kittchen. Program bude probíhat na obou scénách klubu Fléda. „Naší snahou bylo, aby se v dramaturgii vedle osvědčených jmen objevili i méně známí interpreti, a proto jsme rádi, že se nám podařilo dohodnout vystoupení skupiny Gurun Gurun a sólového projektu KITTCHEN,“ upřesňuje dramaturgii slavnostního večera Pavel Uretšlégr.
Samotný akt předání cen bude mít podobu zhruba 20 minutového bloku, který budou moderovat hudební publicisté Aleš Stuchlý a Karel Veselý.  Během vyhlášení proběhne i křest vinylu, který obsahuje po jednom tracku od všech nominovaných (tedy z kategorií Deska roku a Objev roku).
Autorem obalu desky je výtvarník Josef Bolf. Vinyl je zároveň také oceněním pro vítěze – desky, které se budou předávat jako ocenění, Josef Bolf navíc autorsky dotvoří. Autorkou grafické úpravy obalu vinylu je pak brněnská umělkyně Pavla Kačírková. „Snažili jsme se vymyslet ocenění, které má nějaký smysl a význam i po odeznění potlesku – nejen pro nominované, ale i pro fanoušky hudby. Vinyl se skladbami nominovaných a obal od výtvarníka má symbolicky propojit dva umělecké žánry, které se zejména v poslední době výrazně prolínají a ovlivňují. Rádi bychom tímto založili tradici a speciální výběr, který bude reprezentovat zajímavé tendence v české hudbě za uplynulý rok, bychom chtěli vydávat každoročně,“ vysvětluje za pořadatele Tomáš Grombíř, a doplňuje: „Vinyl vychází hlavně díky společnosti GZ Digital Media, a.s., která se stala partnerem ceny a vinyl vyrobila.“
Celý večer se uskuteční v brněnském klubu Fléda, který je také partnerem slavnostního večera. „Stalo se běžným zvykem a předsudkem pohlížet na mimopražské akce jako na cosi druhořadého. Seznam nominovaných však jasně ukazuje, že Praha zdaleka není jediným kulturním centrem, a třeba kategorie Objev a Počin jsou zastoupeny pouze mimopražskými položkami. Z jiných uměleckých cen je nám nejbližší Cena Jindřicha Chalupeckého, kde se původně vyhlášení střídalo mezi Prahou a Brnem a pravděpodobně se tradice opět obnoví. Letos jsme se rozhodli pro Flédu, protože nám vyšla maximálně vstříc, splnila požadavek reprezentativního prostoru a hlavně disponuje dvěmi scénami, což nám umožnilo sestavit pestrý program,“ vysvětluje Pavel Uretšlégr.
Základní cena vstupenky na slavnostní večer činí v předprodeji 180,- Kč, pro studenty pak 150,- Kč. „Snažili jsme se držet cenu vstupenky na co nejnižší úrovni, chceme udělat akci jako svátek hudby, nikoli jako výdělečný  podnik,“ dodává Tomáš Grombíř.  Vstupenky jsou k dostání v obvyklých brněnských předprodejích – BKC (Běhounská 17, Brno), Dům pánů z Lipé (Nám. Svobody 2, Brno), Fléda – Báreček (Štefánikova 24, Brno), Indies (Poštovská 2, Brno), nebo také přes smsticket (www.smsticket.cz).