- Inzerce -

Robert Piotrowicz: Lincoln Sea

Robert Piotrowicz: Lincoln Sea

Musica Genera (https://www.musicagenera.net)

 

Nejnovější album Roberta Piotrowicze vychází na dvanáctipalcovém vinylu, jehož každou stranu tvoří jediná skladba. Obě skladby se liší navíc jen číslem (Lincoln Sea I, II), předpokládám tedy že se ve skutečnosti jedná o jediný celek, přepůlený jen stranami vinylu.

Základním a jediným nástrojem nahrávky je Piotrowiczův modulární syntezátor. Nekonají se zde ale žádné orgie arpeggiatorů a nečekejte rovněž žádné aluze na soundtracky z fantastických filmů 50. let. Piotrowicz jde na dřeň, syntezátor bzučí a úpí v pekelných drounech uhnětených z mikrointervalových zvuků a ježatých klastrů, ze kterých jde až někdy strach. Pokud bychom si chtěli představit vizuální doprovod ze zmíněné sféry scifi, viděli bychom nejspíš padat kosmickou loď do černé díry, ve které nakonec navěky zmizí. Celou desku by asi nejlépe vystihlo adjektivum intenzivní. Od samého začátku se proti uchům posluchače zvedne mohutná stěna dronů, která téměř nepoleví ve své intenzitě. Pokud se na chvíli ve skladbě objeví ztišení, vystřídá ho záhy podobně intenzivní hukot spletený z mikrointervalů vrtajících do mozku posluchače jednu dírku za druhou. Změny v předivu bzučících tónů jsou pomalé a do sebe zapletené. Lincoln Sea z názvu alba je arktické moře rozkládající se mezi Grónskem a východním pobřežím Kanady. Chladná, těžká a nekompromisní hudba je jeho uvěřitelným obrazem.

Lincoln Sea je radikální album, hudební a zvukový monochrom ze vzdálené dimenze, navazující intenzivní pocit jiného času.

Ukázka k poslechu je zde: https://soundcloud.com/rurokura/lincoln-sea-part-1-excerpt