- Inzerce -

Syntax Error Tomáše Vtípila

Tomáš výrobce je Vtípil hluku, píše se na webu brněnského univerzálního vojáka hudby a jedinečného samorosta v jedné osobě. Vtípil právě vydal své druhé sólové album, tentokrát nikoliv na vinylu, ale v podobě takřka nehmotné – malý booklet s texty neobsahuje nosič, ale download kód. Tvůrce dobře ví, odkud vane: hudby je plný internet (a je to jev nehmotný, abstraktní, takže je to staromilcům navzdory vlastně v pořádku), regály hudebních obchodů narvané ještě přednedávnem cédéčky nyní skřípou pod tíhou merchandisingu: triček, hrnků, brašniček – toho, co nestáhneš… 

Titul s názvem Syntax Error byl pokřtěn za účasti Miloslav Ištvan Quartettu a Vtípilovi při práci na něm prý šlo o manipulaci soudobé hudby, jako by to byl hiphop, a vice versa. Booklet s download kódem lze zakoupit na koncertech Vtípilova šramlu Urband, chystá se zpřístupnění hudby na itunes, google play a dalších platformách. Tomášův kdysi o něco obsažnější web žádný přístup, zdá se, nenabízí.

Tenhle track nevyšel na Syntax Error, ale před čtyřmi lety na hisvoicovské kompilaci Znění z mezí, jejíž pokračování je v procesu výroby!