- Inzerce -

Tré nepohodových neletních ne(t)rádií

Internet sice v lecčems “zabíjí hudbu”, žánrová netradia, to je ale radost! Nabízím tři tipy pro ty, kdo se nehodlají pouštět do panujících veder a raději tráví čas ve stínu připojení – nebo neodpojují mobil ani na koupáku.

Sanfranciské sfSoundRadio láká na experimetální a improvizovanou hudbu i soubobou kompozici a jiné žánry slýchané v San Franciscu a okolí. V portfoliu se to hemží jmény jako Noah Creshevsky, Gino Robair, Viv Corringham, Gunter Muller, Francois Bayle… vybraná společnost.

Online vydalavelství soudobé alekektroakustické hudby Elektramusic (neplést si s Elektrou, na níž vydávali například Doors) má své Radioshow for Experimental Music. V playlistu je Thanos Chrysakis či Lieutenant Caramel…

Nejeklektičtějším výběrem interpretů se pyšní britské Fluid Radio s podtitulem Experimental Frequencies: je zde zastoupen ambient, nejrůznější druhy elektroniky, terénní nahrávky, soudobka… Zatím vysílá na jednom kanálu, brzy se ale, jak se zdá, chystá otevřít druhý, beatový. Přidanou hodnotou je vydavatelství a vynikající internetový magazín.