- Inzerce -

Videa na víkend – Contempuls

Důvod, proč se uprostřed parného léta těšit na sychravý listopad, je tu! Festival Contempuls po roční pauze zveřejnil program letošního ročníku a zároveň zahájil předprodej, který doporučuji, protože v minulých ročnících bývala holešovická La Fabrika většinou dost plná. S Josefem Třeštíkem v roli nového programového šéfa se Contempuls posouvá do nových vod, zůstává ovšem silná dramaturgie vybírající to, co v současné vážné hudbě skutečně žije. Udělejme i tedy letmý přehled o tom, na co se lze těšit mezi 11. a 25. listopadem.

Osobně se na festival dostaví irsko-jihoafrický skladatel Kevin Volans, který se představí ve veřejném rozhovoru i jako klavírista. Na programu bude jeho hudba pro orchestr, klavír i bicí.

 

Dalším autorem osobně přítomným na Contempulsu bude Dán Hans Abrahamsen. V podání ensemble recherche zazní jeho magický variační cyklus Schnee.

Další zástupce země prince Hamleta, Jexper Holmen, je autorem monumentálního takřka ambientního opusu OOrt Cloud pro nepravděpodobnou, ale ve výsledku skvělou kombinaci dvou akordeonů a saxofonu. Zde výňatek:

 

A do třetice všeho dánského: Bent Sørensen.

 

Bručivou virtuozitu fagotu předvede Pascal Gallois, a to hned dvakrát – v sólovém recitálu a s Ensemble Terrible, kde zazní i tato skladba Olgy Neuwirth.

 

Pascal Gallois se předvede i jako dirigent ve spojení s Prague Modern, kteří zahrají mimo jiné skladbu Benedicta Masona  Drawing Tunes and Fuguing  Photos.

 

Na programu je toho samozřejmě mnohem víc, takže neváhejte a pokračujte tímto směrem.