Videa na víkend – Když se znovurodili Throbbing Gristle

  

Podzimní reedice tří titulů britských zakladatelů industriální hudby připomínají druhou, hudebně inspirativní a definitivně poslední etapu kariéry Throbbing Gristle.

Začalo to comebackovým koncertem v prosinci 2004, kdy se Genesis P Orridge, Peter Christopherson, Cosey Fanni Tutti a Chris Carter v Camber Sands předvedli jako headlineři festivalu All Tomorrow’s Parties. Následovalo obnovení koncertní činnosti a vynikající alba TG NowPart Two: The Endless Not (třetím titulem do aktuálního reedičního mariáše je záznam comebackového koncertu). Dva dny před plánovaným pražským koncertem se TG rozpadli a šňůru i rozpracované nahrávky dokončovali jako trio X-TG, již bez Genesise P Orridge. Úmrtí Petera Christophersona učinilo za existencí skupiny definitivní tečku.

To ale v Camber Sands nemohl nikdo tušit. Vystoupení, v němž se novinky střídaly se staršími čísly, bylo opravdu našlápnuté a záznam tak báječně zrnitý a lo-fi…

A na závěr jeden záznam z roku 1980 – album Heather Earth skupina nahrávala živě ve studiu, na jediný pokus a pro pár diváků. Hodinové album, jež bylo nahráno za hodinu, se zrodilo 16. února 1980, za týden tedy slaví čtyřicátiny.