- Inzerce -

Videa na víkend – novoroční

Na počátku nového roku se většinou snažíme odhadnout, co nám přinese, ať už to vyhlížíme s nadějí, či obavami. Zkusme protentokrát obrácenou perspektivu a zeptejme se, co nám nový rok přinesl. Jistě, je to trochu nespravedlivé, vždyť na to měl zatím jen sedm dní. Ale za sedm dní může vzniknout mnoho nového. Poslechněme si tedy, jaké divné zvuky již nesou letopočet 2017.

Prvenství si asi bezkonkurenčně urval japonský hlasový umělec Adachi Tomomi. Inspirací mu byla přestupná vteřina, která byla letos přilepena na konec první hodiny po silvestrovské půlnoci. Zde je záznam vokální kompozice zkomponované a provedené právě ve chvíli, kdy hodiny ukázaly 00:59:60.

A ještě jednou z Japonska: Kombinace buddhistického obřadního zpěvu a freejazzové improvizace.

S přáním všeho dobrého v novém roce poslala do světa toto video skupina Fusion 10, která spojuje klasické indické a západní nástroje.

Provedení nové klavírní skladby Michala Rataje.

S posmutnělým elektronickým písničkářstvím a artistními obrazy vstoupil do nového roku Christopher Taylor, který pod názvem SOHN chystá na značce 4AD za pár dní novou desku. Bude to prý trochu tvrdý likér.