- Inzerce -

Videa na víkend – Sněží

Konečně zima, jak má být. Vánoce byly, alespoň v Praze, na blátě, teď nám to ale počasí hezky vynahrazuje. Boby, sněhuláci… a vonička tematických melodií. Caveovská zima jak v Rusku, jeden z mých nejmilejších videoklipů vůbec. Ty tanečky…

Tajuplní Residents na svém albu Eskimo v roce 1979 předestřeli svou představu o mýtech, rituálech, písních i koloběhu života ve světě iglú, kajaků a mrožů a tahle působivá mystifikace je, domnívám se, dodnes jejich nejlepším dílem. Přinášíme s titulkama jak v Rusku.

Frank Zappa má za to, že inuitská výchova se neobejde bez příkazu Nejez ten žlutý sníh (čůrají na něj totiž huskyové):

Bob Dylan má Eskymáky za sympatické mimoně. Jeho Mighty Quinn v podání britských Manfred Mann (česká verze od Golden Kids je ale díky orchestrálnímu aranžmá taktéž hodna pozoru):

Když se ale do hudby dají samotní Inuité, činí to způsobem, který západní pop music při nejlepší vůli předjímat nedovede:

A takhle zní ticho zasněžené přírody. Jestli Davyd Betchkal na svůj snímek vybral potřebné finance, nevím, ano-li, je dílko možná ve výrobě.

Je hezké, když je hezky. Není hezké, když hezky není. Lidé by na sebe měli být hezčí. Hezky si hačněte. Díky newageovým youtube kanálům může být závěrečná ukázka rovnou dvanáctihodinová. Kdo z vás to dá, přátelé?