- Inzerce -

Videa na víkend

Nechce se vám chodit ven? Nabízíme pár videí, s nimiž můžete příjemně zabíjet čas.

V aktuálním čísle se dočtet o Oskaru Fischingerovi, průkopníkovi v experimentálním kombinování obrazu a zvuku. Zde je ukázka jeho práce. 

Před měsícem uběhla dvě století od narození Richarda Wagnera. Pro HIS Voice je to už poněkud uleželý skladatel, ale jeho odkaz dokáže i dnes pořádně popíchnout a rezonuje i u méně mrtvých autorů. Jedním z nich je Helmut Oehring, který wagnerovské inspirace vtělilů letos na jaře do opery 

SehnSuchtMEER oder Der Fliegende Holländer, jež odkazuje k Wagnerově Bludnému Holanďanovi.Pokud o slavném hudebním megalomanovi víte málo a chcete vědět víc, máte různé možnosti: 

Devadesátivteřinový dokument:Nebo sto let starý němý film: 

Pokud chcete poznat některé intimní detaily z velikánova života, prozradí vám je jeho manželka Cosima, která je navzdory pokročilému věku velmi aktivní na twitteru https://twitter.com/CosimaWagner

 

Některé současné muzikanty s Wagnerem sbližuje chápání hudby jako monumentu. Mezi ně bychom mohli zařadit třeba Stephena O’Malleyho ze Sunn O))). Zde je záznam jeho přednášky z letošního ročníku Red Bull Music Academy.