- Inzerce -

Bill Orcutt & Circuit Des Yeux: All That’s Real

Kdyby někdo náhodou hledal současný ekvivalent Nico, těžko by mohl pominout americkou zpěvačku Haley Fohr, skrývající se za pseudonymem Circuit Des Yeux. Letos v dubnu natočila 7” EP společně s kytaristou Billem Orcuttem pro jeho label Palilalia. Haley Fohr, obdařená hlasovým rozsahem čítající čtyři oktávy je pro ikonoklastického Orcutta perfektním partnerem. Její plný sytý hlas vykresluje pevné kontury skldeb ve kterých v pozadí haraší Orcuttova epileptická kytara. V první skladbě All That’s Real se Circuit Des Yeux asi nejvíc přiblíží typické poloze Nico, také nálada skladby je melancholická a Orcutt drží svou kytarovou škytavku na uzdě.

Fohr se ale neomezuje na temné pozpěvování a v dalších písní dojde i na ječení a kvílení téměř ve stylu Diamandy Galás. Projev Fohr je ale téměř prost jakékoliv teatrality.

První skladba bohužel skončí dřív, než se posluchač rozkouká, a totéž se dá říct i o skladbách dalších. Čtyřpísňové EP tak působí spíš jako nějaká upoutávka k regulérnímu albu. Na takové album bych se po téhle ukázce dost těšil.

Bill Orcutt & Circuit Des Yeux: All That’s Real

Palilalia (https://palilalia.com)