- Inzerce -

K!ammův srdeční juke-box

1. Falco & Opus: Rock Me Amadeus

Zvuková stopa stažená z Youtube zachycující Falca se skupinou Opus ve zkušebně před koncertem „Opus & Friends“, který proběhl v roce 1986 na stadioně ve Štýrském Hradci před 25.000 fanoušky. Doplnil jsem identickou stopu, kterou jsem projel dlouhým delayem a nechal postupně zesilovat. Rozhodně doporučuju podívat se na video, zvlášť pokud vás zajímá, kolik lidí s mulletem a knírem se vejde do místnosti o rozloze 10 m2, kompletně zastavěné aparaturou. Za pozornost stojí i Falcova geniální kožená bunda s otvory v podpaží.

2. Mixthatshitmate: Alexandr Flek Meets Lucifer On His Journey To Holy Land

Živý mix z pořadu In the Bed na Radiu 1, na kterém se kromě mě podíleli Head in Body a Elsa Aids. Zdroje: Alexandr Flek: Chraň své srdce, Caboladies: Reweaving The Charity Basket, Oneothrix Point Never: Memory Vague, Bobby Beausoleil: Lucifer Rising, Former Ghosts: I Wave.

3. Coil: Triple Sun + Violet: Green (part B) & Let The Sunshine In (part 4) + Throbbing Gristle: Blood On The Floor

4. Depeche Mode: Never Let Me Down Again + Sister Iodine: Napelmee & You Laccerate

5. Swans: Helpless Child + James Ferraro: Son of Dracula (side 1) + Roky Erickson: Love To See You Bleed

U tří předchozích tracků jsem aplikoval stejný postup: snažil jsem se své oblíbené skladby, které samostatně znějí dokonale, smíchat dohromady tak, aby nebylo poznat, že k sobě nepatří, nebo minimálně, aby bylo možné, že by k sobě patřily (určitou výjimkou jsou Throbbing Gristle, kteří jsou nalepení na konec tracku jako dokonalá, závěrečná tečka).

6. Pink Floyd: Vegetable Man

Pokud bych měl vybrat jediného autora, bez kterého bych se ve svém výběru neobešel, byl by to jednoznačně Syd Barrett, který je naprosto klíčovou postavou pro mě jakožto posluchače i pro moji vlastní zvukovou tvorbu. Skladba Vegetable Man oficiálně nikdy nevyšla (tato verze je z  bootlegu Vegetable Man, Where Are You); je sama o sobě dostatečně heterogenní – jako Arcimboldovy obrazy –, a tudíž není vůbec potřeba nic cizorodého přimíchávat.

7. Johann Hölzel’s Last Ride (Hiss Nausea remixed by k!amm)

Hiss Nausea, skrývající se tvůrce a katatonický hybatel z labelu Bleeding Ear, zhruba před rokem a půl poslal nahrávku sestávající z  kytarových vazeb a drones několika lidem, aby ji změnili k nepoznání. Cílem bylo vydat limitovanou cd-r kompilaci s originálními rukodělnými obaly, ale k tomu zatím ­– pokud vím – nedošlo, a jak znám Hiss Nausea, tak možná ani nedojde.Svůj mix jsem věnoval Johannu Hölzelovi, tj.  Falcovi, čímž se v rámci tohoto mixtapu uzavírá kruh a potvrzuje se, že Falco je jedna z mých nejoblíbenějších hraček. Původní nahrávku jsem vlastně zvukově neupravoval (kromě krátkého použití bitcrusheru), pouze jsem ze špinavé zvukové materie vystříhl „nejpopovější“ krátké úseky a  poskládal je za sebe i přes sebe.Výsledek je myslím velmi nostalgický, a  proto jsem track pojmenoval právě takhle: poslední jizdou nejsou myšleny Falcovy poslední okamžiky za volantem Mitsubishi Montero, ale převoz jeho těla z Puerto Plata v Dominikánské republice do Vídně na Zentralfriedhoff. „Out of the dark… Into the light… I give up and you rest your tears to the night…“