- Inzerce -

Skladatel Jiří Kadeřábek hvězdou jarních premiér

Tisková zpráva:

Hudební informační středisko, které mapuje současnou českou hudební tvorbu a prezentuje ji na domácí i světové úrovni, zaujaly jarní premiéry děl současného skladatele Jiřího Kadeřábka.  

Během března a dubna nás čekají hned dvě jeho premiéry, prezentované na hlavních pražských scénách. Tou první, ke které připojujeme i rozhovor se skladatelem, je nová inscenace No Man / Žádný člověk na Nové scéně Národního divadla v Praze. Nejen skladatel, ale všichni spolutvůrci k tomuto dílu o tragickém osudu sochaře Otakara Švece a jeho Stalinově pomníku na Letné přistupovali komplexně a jejich role při samotném vzniku i ve zkouškovém procesu jsou navzájem úzce propojené.

Skladatel sám bude dirigovat vyprodanou premiéru 31. března, ale i další reprízy, a jelikož se tentokrát veškeré dění odehraje v prostoru hlediště, zatímco diváci budou na pódiu, určitě půjde o ojedinělý zážitek mezi jarními premiérami.

V měsíci dubnu čeká skladatele ještě spolupráce s PKF-Prague Philharmonia, která pod taktovkou Jakuba Hrůši zhmotní 16. dubna novou skladbu Jiřího Kadeřábka s názvem Duel II. Jak už název napovídá, bude to pokračování jeho skladby Duel I. a skladatel si spolupráci s tímto orchestrem a jeho dřívějším šéfdirigentem velmi pochvaluje.

V naší online databázi MUSICBASE, kterou Hudební informační středisko (HIS) spravuje, je Jiří Kadeřábek velmi dobře zastoupen a hned po těchto premiérách se na ně můžete těšit v jejich vizuální podobě právě zde.

Neváhejte a podívejte se na rozhovor s Jiřím Kadeřábkem, který jsme natočili během zkoušek před premiérou Žádného člověka.