- Inzerce -

Videa na víkend – Berlín

Dnešní videa budou berlinocentrická. Po Mekce hipsterů nazvalo svůj koncert skladatelské sdružení Konvergence a zařadilo na program několik skladeb autorů nějak s tímto městem spjatých. Koncert se koná 21. června v kostele sv. Vavřince na Malé straně. Co tedy od takových Berlíňanů čekat? Skladatel Ondřej Štochl, jeden z členů Konvergence, k programu poznamenal: „Nevím, jestli je to tím městem samotným, ale při vší pestrosti mě současná hudba z Berlína dovede zaujmout především v rovinách jemných, lyrických, ale také introspektivních…“

Od Friedricha Goldmanna (1941–2009) zazní Klaviertrio z roku 1978

A zde ještě pro srovnání Koncert pro trombon od téhož autora

Další v pořadí bude Walter Zimmermann. Hrát se bude Taula pro sólovou violu, my si poslechneme Francké tance v dronové verzi.

O Arnem Sandersovi se na internetu mnoho dohledat nedá, musíme se spokojit s upoutávku na kolektivní hudební divadlo podle dopisů Franze Kafky, kde byl jedním z pěti skladatelů.

a jedním audiopříkladem

Posledním Berlíňanem bude Albert Breier.

 

Nejen akustickou hudbou živ je Berlín, žeano. Takž si připomeňme, že nakladatelství Raster-Noton slaví dvacet let existence a při té příležitosti vznikla v dubnu v Berůíně působivá instalace White Circle.